Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bin Ladens gribot pielietot atomieročus

Starptautiskās teroristu organizācijas «Al Qaeda» līderis Osama bin Ladens vēlējies iegūt un pielietot kodolieročus, trešdien publicētajā intervijā atzīst meklētā noziedznieka bijušais miesassargs Nasers al Bahri.

«Šeihs Osama mēdza sapņot par kodolieroču iegūšanu, un esmu pārliecināts - ja viņa rokās nonāktu atomieroči, viņš nevilcinātos tos likt lietā,» bijušais miesassargs norādīja Londonā bāzētajam izdevumam «Al Quds al Arabi».

Bahri, kurš pašreiz kopā divām sievām un pieciem bērniem dzīvo Jemenā, atklāja, ka izjūt «lepnumu, ka strādājis par apsargu izcilai personībai». Tolaik viņam tika izdota pavēle nogalināt bin Ladenu gadījumā, ja tas būtu vienīgais veids, lai nepieļautu viņa aizturēšanu.

Par bēdīgi slaveno teroristu varasiestādes izsludinājušas 50 miljonu dolāru (26,60 miljonu latu) lielu atlīdzību.

«Ja mēs kā viņa personīgie sargi nebūtu varējuši garantēt šeiha drošību, mums būtu viņš jānogalina. Labāk tad lai viņu aizved mirušu, nevis dzīvu,» skaidroja bijušais miesassargs. «Tas nozīmētu milzīgu sakāvi gan «Al Qaeda» un džihāda grupējumiem, gan musulmaņiem kopumā.«

Uz faktu, ka «Al Qaeda» cenšas iegūt atomieročus, vairākkārt norādījuši arī drošības eksperti un amatpersonas. «"Al Qaeda» jau vairāk nekā 15 gadus mēģina iegūt kodolieročus, un joprojām tai ir liela interese,» uzskata ASV prezidenta Baraka Obamas padomnieks pretterorisma un valsts drošības jautājumos Džons Brennans.

Taču viņa rīcībā nav «pierādījumu, ka «Al Qaeda» ir atomieroči».

LETA jau ziņoja, ka bijušais miesassargs, kurš 2000.gadā pameta «Al Qaeda» un Afganistānu, šomēnes plašākai sabiedrībai stāstīja par viņa sarakstīto grāmatu, ar kuras starpniecību jaunieši tiks mudināti neiesaistīties «Al Qaeda» struktūrās.

Kā džihāda jeb svētā kara atbalstītājs Bahri pievienojās «Al Qaeda», taču sapratis, ka ekstrēmistu «argumenti kustības iekšienē nav tik ļoti pārliecinoši».