Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būvniecības izmaksas turpina samazināties

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada martā, salīdzinot ar februāri, būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa saruka par 1,6%, vienlaikus izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai pieauga par 0,7%. Būvmateriālu cenas būtiski nemainījās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2010.gada martā, salīdzinājumā ar 2009.gada martu, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 4,7%. Resursu pamatgrupās visstraujāk samazinājās mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 6,9%, būvmateriālu cenas – par 4,3%, strādnieku darba samaksa – par 2,7%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē; pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi

2010.gada 1.ceturksnī, salīdzinot ar 2009.gada 1.ceturksni, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 7,3%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai samazinājās par 7,5%, strādnieku darba samaksa – par 7,0%, būvmateriālu cenas – par 6,9%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē, kā arī izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku renovācijā un celtniecībā.

Būvniecības resursu cenas sniedz 140 būvuzņēmumi un 35 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi - respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties uzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.