Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID FP pārvalde pirmajā ceturksnī sākusi 171 kriminālprocesu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde šā gada pirmajā ceturksnī prioritāri apkarojot tos noziedzīgos nodarījumus, kas saistīti ar organizēto noziedzību un jo īpaši ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un nodokļu izkrāpšanu, kopumā uzsākusi 171 kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem valsts ieņēmumu jomā, bet kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi 105 kriminālprocesus.

VID portālu «Apollo» informēja, ka no kopumā 171 VID Finanšu policijas pārvaldē uzsāktā kriminālprocesa šī gada pirmajos trijos mēnešos, 37 uzsākti par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, pieci kriminālprocesi uzsākti par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pārējie kriminālprocesi sākti par citiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts ieņēmumu jomā, tai skaitā par uzņēmumu maksātnespējas procesa pieteikuma neiesniegšana un nepatiesa pieteikuma iesniegšanu, nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajās ienākumu deklarācijās, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un citiem noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā un valsts institūciju dienestā.

No kriminālvajāšanas sākšanai nosūtītajiem kriminālprocesiem 20 bija par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, savukārt pārējie kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanas nosūtīti par citiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts ieņēmumu jomā, tai skaitā par uzņēmumu maksātnespējas procesa pieteikuma neiesniegšana un nepatiesa pieteikuma iesniegšanu, nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajās ienākumu deklarācijās, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un citiem noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā un valsts institūciju dienestā.

VID norāda, ka noziedzīgajos grupējumos, pret kuriem tiek uzsākti kriminālprocesi saistībā ar noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, ir iesaistīts arvien lielāks fizisko un juridisko personu skaits, un shēmas ar mērķi īstenot nodokļu krāpšanu kļūst arvien sarežģītākas. Tādējādi būtiski ir pieaudzis VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklējamo krimināllietu apjoms un sarežģītības pakāpe; bieži vien izmeklēšana tiek veikta ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām, sadarbojoties ar ārvalstu kolēģiem.

VID Finanšu policijas pārvalde šī gada pirmajā ceturksnī pārtraukusi trīs organizētu noziedzīgo grupējumu darbību. Par šo grupējumu veiktajām noziedzīgajām darbībām uzsākti trīs kriminālprocesi, kuros iesaistīts 41 uzņēmums un, veicot pirmstiesas izmeklēšanu šajos kriminālprocesos, VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki veikuši 41 kratīšanu uzņēmumu birojos, personu dzīves vietās un automašīnās. Kriminālprocesu par noziedzīgo grupējumu darbību izmeklēšanas ietvaros par aizdomās turētām personām atzītas deviņas  personas.

Visām šīm personām piemēroti dažādi drošības līdzekļi, piemēram, nodošana policijas uzraudzībā, uzturēšanās noteiktā dzīves vietā. Norēķinu kontos dažādās valūtās apturēti naudas līdzekļi 25,3 tūkstošu latu apmērā, savukārt arestēti un ieskaitīti VID depozītkontā 54 tūkstoši latu.