Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad armijā iecerēts uzņemt 400 karavīru, atvaļināt nav plānots

Šogad Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) iecerēts uzņemt 400 karavīru, bet plānveida karavīru atvaļināšana nav iecerēta.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Juris Maklakovs, kuru vasarā nomainīs jaunais NBS komandieris, žurnālistiem pastāstīja, ka patlaban armijā trūkst aptuveni 300 karavīru.

Šogad NBS plānots atlasīt un rekrutēt aptuveni 400 karavīru, taču šim procesam ir nepieciešams finansējums, jo topošos karavīrus vajag apmācīt un apģērbt.

Lai arī armijai ar līdzekļiem ir grūti, izdevies atrast finansējumu, lai topošos karavīrus atlasītu. «Tātad šajā gadā NBS piedāvā 400 darba vietu valstī. Tas ir tāds pozitīvs radītājs, un ir vērts par to runāt,» sacīja Maklakovs.

Interese par dienestu armijā esot. Kāda ir topošo karavīru kvalitāte, tas esot cits jautājums, norādīja NBS komandieris, ar to domājot jauniešu slikto fizisko sagatavotību un veselību.

«Es vairākus gadus saku, ka diemžēl jaunatnes fiziskā sagatavotība un veselība ir mazliet par vāju, un valstij ir jāsāk domāt par to,» klāstīja komandieris. Pie tā vainojams jaunatnes mazkustīgais dzīvesveids, kas nereti tiek vadīts pie datora.

Plānveidīga karavīru atvaļināšana šogad nav iecerēta. Neatkarīgi no tā katru gadu karavīri aiziet no dienesta armijā, jo iestājas pensijas vecums un beidzas līgumi.