Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jau svētdien Biķerniekos autošosejas un drifta sezonas atklāšana

Biķernieku trasē svētdien, 2. maijā pirmo reizi Baltijas autosporta vēsturē vienlaikus norisināsies Baltijas autošosejas čempionāta un Baltijas drifta čempionāta 2010. gada sezonas atklāšana.

Abu disciplīnu pirmās šīs sezonas sacensības autosporta mīļotājiem sagādās ne mazums pārsteigumus, ātrumu un aizraujošu cīņu.

Šo sacensību organizatori «HGK Motorsport» un «Baltic Motorsport Partners» jau iepriekš pateicas kompānijai «BM Auto», kas sacensībām ir sagādājusi «Safety Car» un «Rescue Car» drošības automašīnas, kā arī kompānijām bez kuru atbalsta šajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē valdītu klusums.

Ņemot vērā, ka autošosejas sacensībās nenotiek sportistu iepriekšējā pieteikšanās sacensībām, šobrīd ir ļoti grūti paredzēt kādus pārsteigumus pa ziemu ir sagādājuši Latvijas un Baltijas autosportisti. Taču neskatoties uz to, kopā ar pirmajām bezdelīgām, ir parādījušās arī dažādas ziņas par to ko varam sagaidīt – viens no šīs sezonas pārsteigumiem ir rallija līdzjutējiem vairāk pazīstamā sportista Krišjāņa Caunes lēmums atkal startēt autošosejas disciplīnā.

Krišjānis vismaz pirmajās šīs sezonas sacensībās būs redzams pie Nacionālās klases noteikumiem atbilstoša «BMW» 320 stūres. Savukārt Nacionālās klases pilots Kristaps Blušs ir nolēmis «HGK» komandas autošosejas spēkratu nomainīt pret šīs pašas komandas PRO drift sacensībām sagatavotu «BMW» M3. Pārsteigumu sagatavojis arī Latvijas drifta kustības krusttēvs Gvido Elksnis – viņš drifta sacensībās startēs ar jaunu sporta automobili, kas nav «BMW». Ievērības cienīga ziņa ir arī jaunās autosporta komandas «Monster Energy Team» debija ar tādiem pilotiem kā Gatis Lapāns un Jānis Eglīte.

Atbildot uz jautājumu par savu jauno sporta automobili, Gvido Elksnis veiksmīgi saglabā intrigu, taču atklāj citu interesantu informāciju: «Šobrīd jaudīgi astoņu cilindru motori iekaro driftu. Drifta automobiļu sagatavošana ir sasniegusi jaunus apmērus, darbnīcās auto piedzīvo ļoti vērienīgas pārbūves, kā rezultātā kļūst daudz vieglāki, labāk vadāmi un krietni jaudīgāki. Šobrīd visi vadošie sportisti pāriet uz astoņu cilindru dzinējiem, kas, pateicoties alumīnija blokiem nav nemaz tik smagi, kā varētu liekties. Jau ir zināms, ka Gata Lapāna «BMW» E30 ir iebūvēts 4,4 litru dzinējs no «BMW» X5, ko papildina modificēta piekare no «BMW» M3 E46, ka Jāņa Eglītes «BMW» E30 automobilī vietu ir atradis 4 litru dzinējs no Dakāras rallijreidam būvēta OSCAR sporta automobiļa. Arī kaimiņvalstu sportisti nestāv uz vietas – Igaunijas čempions Eduards Vahamets ir sagatavojis «BMW» E28 ar 4,4 litru dzinēju, toties Lietuvas drifta karalis Kestutis Petronis ir palicis pie nemainīgām vērtībām – «Nissan» S13. Es? Es startēšu ar jaunu auto.»

Skatītājiem pieejami arī treniņi

Šo sacensību organizatori «Baltic Motorsport Partners» un «HGK Motorsport» ir nolēmuši 1. maijā Biķerniekos notiekošos treniņus padarīt pieejamus arī skatītājiem. Līdz ar to Biķernieku tribīnes sestdien tiks atvērtas un skatītājiem būs pieejamas par simbolisku, viena lata ieejas maksu. Brīvie treniņi dalībniekiem sāksies jau no 10 rītā, taču sacensību oficiālie treniņi notiks no pulksten 16:00 līdz 19:00.

Svētdien, 2. maijā sacensību diena sāksies ar kvalifikācijas braucieniem, taču sacensību braucieni sāksies ar svinīgo atklāšanu pulksten 13:30 (ieeja trases teretorijā no pulksten 12:30) un noslēgsies ar apbalvošanu astoņos vakarā. Biļetes uz sacensībām iepriekšpārdošanā ir pieejamas «Biļešu Serviss» kasēs un «Statoil» degvielas uzpildes stacijās.