Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grieķija trīs gadu laikā saņems 110 miljardus eiro

Eiropas Savienība (ES) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) parādu nastas māktajai Grieķijai trīs gadu laikā piešķirs 110 miljardus eiro (77,30 miljardus latu), svētdien Briselē vienojās eirozonas finanšu ministri.

80 miljardus eiro (56,22 miljardus latu) nodrošinās ES, savukārt atlikusī summa nāks no SVF.

Lai Grieķija varētu saņemt aizdevumu, palīdzības programma vēl jāapstiprina pārējās 15 eirozonas valstīs.

Kaut arī iepriekš Berlīne aktīvi iebilda pret palīdzības programmu Atēnām, Vācijas ekonomikas ministrs Rainers Brīderle atzina, ka ir «pamatotas izredzes,» ka Vācijas parlaments līdz nākamajai piektdienai varētu apstiprināt šo vienošanos.

Tomēr Brīderle vienlaikus uzsvēra, ka Grieķijai ir nekavējoties jāīsteno taupības pasākumi tieši tādā veidā, kā to paredz vienošanās.

Apmaiņā pret aizdevumu Grieķijas valdība apņēmusies īstenot stingrus taupības pasākumus.

Tie paredz, ka trīs gadu laikā Grieķijai jāierobežo budžets vēl par 30 miljardiem eiro (21,08 miljardiem latu) nolūkā līdz 2014.gadam samazināt budžeta deficītu zem trīs procentu atzīmes no IKP. Pašreiz Grieķijas budžeta deficīts ir 13,6%.

Tāpat Grieķija apņēmusies pārtraukt prēmiju izmaksas un nepieļaut algu pieaugumu valsts sektorā strādājošajiem. Turpmākos trīs gadus nebūs iespējama pensiju palielināšana. Taupības pasākumiem ietvers arī tā dēvētās 13. un 14. mēnešalgas atcelšanu valsts sektorā strādājošajiem. Pievienotās vērtības nodoklis (PVN) jāpaaugstina no 21% līdz 23%, savukārt nodoklis degvielai, alkoholam un tabakai jāpalielina par 10%.