Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušie Augstākās Padomes deputāti gandarīti par 20 gadu laikā paveikto

Bijušie Augstākās Padomes (AP) deputāti, kuri pirms 20 gadiem balsoja par Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanu ir gandarīti par paveikto 20 gadu laikā.

Bijušais AP deputāts Andris Grūtups aģentūrai LETA sacīja, ka šodien viņam patikuši visi svētku pasākumi, it sevišķi Valsts prezidenta Valda Zatlera, Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes (ZZS) un toreizējās Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāja Daiņa Īvāna uzrunas.

Grūtups atzina, ka nevienu brīdi nav pieļāvis domu nenākt uz Saeimas svinīgo sēdi, tādējādi protestējot pret to, ka tajā tika nolemts nedot vārdu Īvānam. «Sēde jau nav vainīga, šodien nav Daiņa, bet gan Latvijas dzimšanas diena,» sacīja Grūtups.

Tomēr Grūtups izteica cerību, ka Latvija nākamajos 20 gados būs pārgājusi uz prezidentālu valsti, kurā par galveno tiks uzskatīta latviešu nācijas attīstība.

AP deputātam Druvim Skultem bija patikusi bijušā AP priekšsēdētāja Anatolija Gorbunova uzruna, kura «bija spoža un vēstures doktora līmenī, bez sevis izcelšanas.» Skulte arī aicināja nākotnē cilvēkiem sākt katram pašam ar sevi un tikai tad mācīt citus.

Savukārt Jānim Krūmiņam šodien esot divejādas izjūtas, viņam raisoties pārdomas par vērtību sistēmas pazaudēšana pēdējos 20 gados. Savukārt Jānis Lagzdiņš, kurš ir arī bijis visu atjaunotās Latvijas Saeimu deputāts un tagad ir paziņojis par aiziešanu no politikas, atzina, ka tagad būtu rīkojies savādāk.

Lagzdiņš uzskata, ka būtu bijis jāveido tāda valsts pārvaldes sistēma, kas daudz ko pasaka cilvēkiem priekšā - kā rīkoties konkrētā situācijā. Viņš gan norādīja, ka tā arī būtu demokrātiska. Savukārt Dzintars Ābiķis aicināja ticēt sev un saviem spēkiem un tad arī Latvijā viss būs labi.

Jau ziņots, ka šodien visā Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiek svinēta Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas 90.gadadiena un Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadiena.