Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Siltinās profesionālās izglītības iestāžu ēkas

5.maijā, Ministru kabineta sēdē akceptēts Vides ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts «Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa «Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai valsts un pašvaldību profesionālās izglītības iestāžu ēkās» nolikums». Noteikumi noteiks konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijus un projektu pieteikšanas, izskatīšanas, apstiprināšanas un finansējuma piešķiršanas kārtību, portālu «Apollo» informēja Vides ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļa.

Konkursa īstenošanas mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas patēriņu valsts un pašvaldību profesionālās izglītības iestāžu ēkās. Pieejamais finanšu instrumenta finansējums ir 10 225 798 latu. Konkursa ietvaros vienam projektam pieejamais minimālais finanšu instrumenta finansējums ir 30 000 latu, maksimālais finanšu instrumenta finansējums – 1 000 000 latu, finanšu instrumenta finansējuma apmērs ir 85 % no kopējās projekta attiecināmo izmaksu summas.

Konkurss tiks izsludināts 15 darbdienu laikā pēc šo noteikumu spēkā stāšanās un Vides ministrija konkursa pieteikumus pieņems 45 dienas no konkursa izsludināšanas dienas.

Konkursa ietvaros paredzēts atbalstīt energoefektivitāti paaugstinošu rekonstrukcijas darbu un vienkāršotas renovācijas darbu veikšanu,. siltumapgādes sistēmu maiņu no fosilajiem energoresursiem uz atjaunojamiem resursiem, tai skaitā atjaunojamo enerģijas avotu uzstādīšanu un pieslēgšanu, energoefektīva apgaismojuma uzstādīšanu un citas ar energoefektivitātes paaugstināšanu saistītas aktivitātes.