Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīvdienās ērces noņemtas 27 cilvēkiem

Aizvadītajās četrās brīvdienās 27 cilvēkiem noņemtas piesūkušās ērces un uz izmeklēšanu nosūtītas 57 ērces, portālu «Apollo» informēja Latvijas Infektoloģijas centrā.

Laika posmā līdz 30.aprīlim tika izmeklētas 96 ērces, no kurām septiņas jeb 7,3% bija inficētas ar ērču encefalītu.

Infektoloģijas centrs atgādina – ja ērce ir piesūkusies, tā jānoņem pēc iespējas ātrāk, lai mazāk encefalīta vīrusu nonāktu cilvēka organismā. Kukaini nedrīkst saspiest, jo citādi brūcē var iespiest Laima slimības baktērijas.

Ērci pareizi noņem, vispirms tai uzliekot spirtā, degvīnā vai smaržās samitrinātu vati, kas atslābina ērces muskulatūru. Pēc dažām minūtēm ērci satver ar pinceti pēc iespējas tuvāk snuķītim un ceļot uz augšu izvelk. Ja nav pincetes, var izmantot diegu, to apsienot ap ērces snuķīti un, velkot aiz abiem galiem, ērci izvelk.

Latvijas Infektoloģijas centra Vakcinācijas kabinetā ir iespējams bez maksas noņemt cilvēkam piesūkušos ērci. Ārpus Vakcinācijas kabineta darba laika to izdarīs Uzņemšanas nodaļas dežurpersonāls.

Lai gan ērču aktivitātes sezona sākās tikai pirms aptuveni mēneša – marta beigās, aprīlī Infektoloģijas centrā ārstējās pirmais ērču encefalīta pacients.