Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

2009. gadā Latvijā iebraukt liegts bija 700 cilvēkiem

Pagājušajā gadā dažādu iemeslu dēļ Latvijā iebraukt bija aizliegts gandrīz 700 cilvēkiem, Pilsonības likuma izpildes komisijas deputātus trešdien informēja Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars, portālu «Apollo» informēja saeimas Preses dienestā.

Iebraukšana šī personām bijusi liegta, jo neskatoties to, ka cilvēkiem bija derīgi ceļošanas dokumenti un vīzas, pārrunu laikā viņi nevarēja pamatot un pierādīt deklarētā ieceļošanas mērķa atbilstību patiesībai

Pieaudzis arī to gadījumu skaits, kad nelegālie imigranti Latvijas «zaļo robežu» mēģina šķērsot organizētās grupās. Galvenokārt šādā veidā Eiropas Savienībā mēģina iekļūt Afganistānas un Palestīnas pilsoņi.

Viens no nelegālās imigrācijas veidiem ir fiktīvas laulības. Garbars informēja, ka fiktīvās laulībās Latvijas pilsones galvenokārt stājas ar Turcijas, Azerbaidžānas un Jordānijas pilsoņiem. Darījuma summas ir ļoti svārstīgas. Robežsardzes darbiniekiem jāvelta lielas pūles, lai savāktu pierādījumus, ka laulība noslēgta bez mērķa dibināt ģimeni, deputātiem norādījis Garbars.