Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecrīgā pircējus aizvien vairāk sāk interesēt lielo platību dzīvokļi

Aprīlī sērijveida dzīvokļu vidējā cena Rīgas mikrorajonos bija 540 eiro/m2, kas ir vidēji par 1% vairāk nekā martā, kad tā svārstījās ap 534 eiro/m2. Vidējā vienistabas sērijveida dzīvokļa cena bija 607 eiro/m2, kas, salīdzinoši ar pārējo istabu sērijveida dzīvokļu aprīļa cenām, palielinājusies visvairāk – par 1,5%. Divistabu sērijveida dzīvokļu vidējā cena bija 555 eiro/m2, trīsistabu – 508 eiro/m2, bet četristabu – 489 eiro/m2, liecina «Ober-Haus» tirgus pārskats.

Līdzīgi kā martā, dārgākie sērijveida dzīvokļi bija Teikā – 641 eiro/m2, Mežciemā – 580 eiro/m2 un Purvciemā – 579 eiro/m2. Savukārt pieprasītākās sērijas bija 119., 602. un 104.

«Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas nelielais pieaugums neliecina par cenu augšanas tendencēm, bet gan par to pakāpenisku stabilizēšanos. Aprīlī vērojamais 1% pieaugums galvenokārt veidojās no darījumiem ar dzīvokļiem pieprasītajos sērijveida projektos populārajos mikrorajonos. Turklāt cenu lejupslīde vairs nenotiek, jo dzīvokļu īpašnieki vairs nepakļaujas pircēju prasībām par cenu pazemināšanu», analizē Aija Āboliņa, «Ober-Haus» valdes locekle.

Tanī pat laikā Rīgas centrā dzīvokļu cenas mēneša laikā nav mainījušās – sastādot 800 līdz 1200 eiro/m2 centra perifērijā, 1500 – 2500 eiro/m2 aktīvajā centrā un sākot no 1600 eiro/m2 klusajā centrā.

«Galvaspilsētas centrā un Vecrīgā pircējus aizvien vairāk sāk interesēt tieši lielo platību dzīvokļi, jo mazo un vidējo dzīvokļu piedāvājums par zemākām cenām ir ļoti ierobežots. Pārsvarā dzīvokļi tiek iegādāti vai nu kā investīciju objekti vai arī ar nolūku tos izīrēt. Tā kā šajā tirgus nišā galvenie pircēji ir ārzemnieki, īpaši NVS valstu pilsoņi, tad pozitīvu ietekmi uz tirgu varētu radīt Saeimas tikko atbalstītās izmaiņas likumdošanā par termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu tiem ārvalstniekiem, kuri ir iegādājušies nekustamo īpašumu Rīgā un citās republikas lielajās pilsētās par vismaz 100 tūkstošiem latu. Jau tagad esam novērojuši, ka citvalstu pilsoņi izrāda pastiprinātu interesi par jaunajiem likuma grozījumiem», vērtē Aleksandrs Sviridovs, «Ober-Haus» Vecrīgas biroja vadītājs.

Arī dzīvokļu cenas jaunajos projektos ir saglabājušās līdzšinējā līmenī – attiecīgi galvaspilsētas centrā no 1200 līdz 2000 eiro/m2 un mikrorajonos no 800 līdz 1200 eiro/m2.

Sakarā ar to, ka cilvēki ir sapratuši, ka kritiskais punkts cenu lejupslīdē ir sasniegts, un sekundārajā tirgū pievilcīgo dzīvokļu skaits ir krietni sarucis, jauno projektu tirgus segments palēnām sakustas. Savu artavu šai dinamikai ir devusi arī finanšu institūciju, galvenokārt banku, hipotekārās kreditēšanas aktivizēšanās, t.sk. reklāmas masu medijos, kā rezultātā ir novērojama potenciālo pircēju interese par iegādes iespējam, izmantojot aizdevumu.

«Tā iedzīvotāju daļa, kurai ir stabili ienākumi vai ir izveidoti nelieli uzkrājumi, pašlaik saskata iespēju uzlabot dzīves apstākļus, nomainot mazu dzīvokli pret lielāku vai dzīvokli sērijveida mājā pret mājokli jaunajā projektā. To veicina pašlaik esošā izdevīgā, nelielā cenu starpība. Turklāt, samazinoties piedāvājumam dzīvokļiem ar pilnu apdari, pircēji sāk izvērtēt nepabeigtu dzīvokļu iegādi, ja vien tiem ir adekvāta cena», stāsta Āboliņa.