Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divi Vankūveras OS medaļnieki šorttrekā diskvalificēti par krāpšanos ar rezultātiem

Divkārtējais šīgada Vankūveras olimpisko spēļu čempions šorttreka sacensībās korejietis Junsu Lī šodien tika diskvalificēts uz trim gadiem par krāpšanos ar sacensību rezultātiem.

Tāpat trīs gadu diskvalifikācija par tāda paša veida pārkāpumiem tika piespriesta arī Jungju Kvakam. Abiem sportistiem diskvalifikāciju piesprieda Dienvidkorejas Ātrslidošanas savienība (KSU). Līdz ar to Lī un Kvaks sacensībās nevarēs piedalīties līdz 2013. gada aprīlim.

Pagaidām netiek ziņots, kādā tieši veidā Lī un Kvaks ietekmēja sacensību rezultātus.

Dienvidkorejas vīriešu šorttreka izlases galvenais treneris Džeons Džemoks diskvalificēts uz mūžu par rezultātu nesportisku ietekmēšanu.

20 gadus vecais Lī, kurš Vankūveras olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļas 1000 un 1500 metru distancēs, kā arī ieguva sudraba godalgu 5000 metru stafetē, visas apsūdzības ir noliedzis.

Turpretī 21 gadu vecais Kvaks, kurš Vankūveras olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu 5000 metru stafetē, savu vainu ir atzinis.

Kā izteicās KSU amatpersonas, pastāv iespējamība, ka Lī un Kvaka diskvalifikācijas laiks tiks samazināts, tomēr tas notiks tikai tādā gadījumā, ja sportisti iesniegs apelāciju.