Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Parex banku» sadalīs «jaunajā bankā» un «risinājuma bankā»

«Parex bankas» restrukturizācijas plāns, kuru ir atbalstījušas visas par valsts finanšu sistēmas stabilitāti atbildīgās valsts institūcijas MK izveidotajā darba grupā un kas ir apstiprināts Ministru kabinetā un nosūtīts akceptēšanai Eiropas Komisijā, paredz divu vienību – «jaunās bankas» un «risinājuma bankas» – izveidi, un tiek plānots, ka tie būs finansiāli patstāvīgi uzņēmumi. Tas ir vienīgais «Parex bankas» pārveides plāns, portālam «Apollo» pavēstīja Finanšu ministrijā.

Plāna realizācija paredz valstij ieguldīt «jaunajā bankā» 100 miljonus latu, kas pēc būtības nebūs jauns ieguldījums, bet valsts noguldījuma kapitalizācija. Veiktie ieguldījumi «jaunajā bankā» tiks atgūti, banku pārdodot. Vecajā bankā jeb «risinājuma bankā» nekādi papildus valsts ieguldījumi nav paredzēti. Medijos izskanējušās ziņas par nepieciešamiem papildu ieguldījumiem, ko jau tagad ir paredzēts ar laiku zaudēt, ir klaji meli un informācijas sagrozīšana.

Restrukturizācijas plāns paredz pasākumu kopumu «jaunās bankas» atgriešanai privātā tirgū kā pilnvērtīgai kredītiestādei – paredzēts, ka tā būs kredītiestāde, kas sniegs pilna spektra finanšu pakalpojumus ar plašām iespējām piesaistīt līdzekļus.

Savukārt «risinājuma banka», saglabājot bankas licenci un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteiktos darbības ierobežojums, nodrošinās aktīvu pārvaldīšanu un pēc būtības darbosies kā investīciju uzņēmums, tādējādi «risinājuma bankas» uzdevumu veikšanai nav nepieciešams ilgtermiņā nodrošināt kredītiestādes statusu.

Piesaistot investoru un attiecīgi papildus līdzekļus, «risinājuma banka» ilgtermiņā var darboties arī kā banka un ar laiku pilnībā atjaunot tās darbību kredītiestādes statusā. Tomēr, ja investorus interesēs tikai atsevišķu vecās bankas aktīvu iegāde, tad restrukturizācijas plāns paredz, ka vecā banka kā banka darbojas līdz brīdim, kamēr kapitāla pietiekamība atbilst FKTK prasībām. Tālāk tās darbība būs atkarīga no īpašnieku lēmumiem. Tiek prognozēts, ka «jaunā banka» ar peļņu sāk strādāt 2011. gadā un «risinājuma banka» saglabās stabilu kapitālu vismaz 3 līdz 4 gadus.