Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs: esmu atkal gatavs šovam ar manis bruņotu aizturēšanu

Ventspils mērs Aivars Lembergs ceturtdien preses konferencē pauda aizdomas, ka jau tuvākajā laikā varētu atkārtoties pirms trim gadiem piedzīvotais scenārijs, kad viņš tika apcietināts.

Uz šādām pārdomām Ventspils mēru vedinot gan premjera Valda Dombrovska (JL) pēdējo dienu izteikumi attiecībā uz oligarhiem, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aktivitātes, interesējoties par Lemberga parakstītajiem līgumiem un par to, vai viņš nav pārsniedzis savas pilnvaras.

Lembergs uzsvēra, ka Dombrovskis divas dienas pēc kārtas, gan 4.maija apsveikumā Latvijas tautai, gan 5.maijā LNT raidījumā «900 sekundes» minējis, ka Latvija esot apdraudēta no oligarhu puses. Raidījumā Dombrovskis esot nosaucis Lemberga, Aināra Šlesera un Andra Šķēles vārdus.

Ja Ministru prezidents divas dienas pēc kārtas runā par to pašu, tas, pēc Lemberga domām, nozīmē, ka kaut kas tiekot gatavots. «Es tādus secinājumus izdaru. Ja es kļūdos, - labi. Tā kā es esmu atkal gatavs šovam ar bruņotu aizturēšanu uz Ventspils-Rīgas šosejas ar iebrukumu manā pastāvīgā dzīvesvietā Puzē un kādam aktivitātēm Rīgā,» sacīja Lembergs.

«Tas atbalsts manai politiskajai darbībai, kāds ir Latvijas sabiedrībā, ļoti uztrauc manus politiskos konkurentus gan no «Jaunā laika», gan no «Pilsoniskās savienības» un no «Vienotības» kopumā. Viņi saprot, ka ne melīgās apsūdzības, ne kriminālvajāšanas nav spējušas sagraut lielā daļā no sabiedrības atbalstu manai praktiskai politiskai darbībai un tiem sasniegumiem, kādi ir gūti Ventspilī pēdējos 20 gados,» skaidroja Lembergs.

Pēc Ventspils mēra teiktā, šai retorikai viņš saskatot lielas paralēles ar to retoriku, kāda bija 2007.gada marta sākumā, īsi pirms viņa apcietināšanas. «Ar to es saprotu, ka gan Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, gan «Vienotības» līderis Ģirts Valdis Kristovskis, gan citi «Vienotības» politiķi cenšas sagatavot Latvijas sabiedrību tādiem pašiem represīviem pasākumiem pret mani, kādi tika jau realizēti 2007.gada 14.martā, mani apcietinot,» sacīja Lembergs, atgādinot, ka pirms trim gadiem līdzīgus izteikumus paudusi toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

«Viņiem ir pilnīgi skaidrs, ka viņi mani vēlēšanas var uzvarēt tikai tad, ja es šajā laikā līdz vēlēšanām esmu apcietinājumā. Tāpēc es uzskatu, - pastāv liela varbūtība, ka tuvākajā laikā varētu notikt līdzīgas aktivitātes ar manu fizisku ieslodzīšanu cietumā, lai nepieļautu manu politisko darbību,» sacīja Lembergs.

Pašlaik esošā politiskā elite spilgti demonstrē Latvijas nākotnei bīstamu attīstības modeli, kad oligarhi ir gatavi vienoties jebkuros jautājumos ar mērķi saglabāt un nostiprināt savas pozīcijas, izolējot ikvienu, kas varētu likt šķēršļus vai traucēt «politbiznesa» plāniem, savā apsveikumā Latvijas tautai Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.