Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Parex» pirms termiņa atmaksā 117,6 miljonu latu aizdevumu LB

«Parex banka» noslēgusi līgumu ar Latvijas Banku, kas paredz pirms termiņa aizņemto līdzekļu 117,6 miljonu apmērā atmaksu. Lēmums pieņemts ņemot vērā pastāvīgi pieaugošo noguldījumu apjomu bankā, stabilitāti latu naudas tirgū, kā arī to, ka bankas likviditātes rādītāji būtiski pārsniedz minimālo nepieciešamo robežu. Līdzekļi tika aizņemti no Latvijas Bankas 2008. gada nogalē un to atmaksa veikta trešdien, portālu «Apollo» informēja «Parex Bankas» Korporatīvo komunikāciju daļā.

«Parex bankas» valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis norāda: «Šogad pirmajā ceturksnī noguldījumu piesaistē rezultāti ir labāki, nekā bija plānots – no klientiem esam saņēmuši arī liela apjoma noguldījumus, tostarp no nerezidentiem, un noguldījumu apjoms šī gada pirmo trīs mēnešu laikā ir palielinājies visos biznesa segmentos. Līdzīgi ir vērojams arī klientu aktivitātes pieaugums – klienti veic aizvien vairāk pārskaitījumus, aktīvāk norēķinās ar maksājumu kartēm un veic citus darījumus, kas rada mums iespēju veikt savu saistību pret vienu no bankas lielākajiem kreditoriem – Latvijas Banku – pilnīgu atmaksu.«

Aizdevuma atmaksa «Parex bankai» ļaus ievērojami samazināt ikmēneša procentu izmaksas, kā arī efektīvāk pārvaldīt bankas vērtspapīrus. Bankas noguldījumu portfelis no bankas klientiem šī gada pirmajā ceturksnī ir pieaudzis par vairāk kā 100 miljoniem latu. Visstraujākā izaugsme pirmo trīs mēnešu laikā bijusi vērojama korporatīvajā sektorā, kur noguldījumu apjoms palielinājies par 58%, teikts paziņojumā presei.

Termiņnoguldījumu procentu maksājumos banka atbilstoši noslēgtajiem līgumiem ir Valsts kasei kopš 2008. gada decembra samaksājusi vairāk nekā 51 miljonus latu. Parex banka pieņemot, ka likviditātes rādītāji turpinās uzlaboties, izvērtēs iespējas drīzumā sākt arī Valsts kases noguldījumu atmaksu.

Šī gada februārī «Parex banka» veica kārtējo maksājumu sindicēto kredītu aizdevējiem 310 miljonu eiro apmērā, un lielāko daļu šī maksājuma – 165 miljoniem eiro, banka nodrošināja no saviem resursiem. Saskaņā ar 2009. gada martā panākto vienošanos ar sindicēto kredītu devējiem, banka jau ir atmaksājusi 70% kredīta summas, bet atlikušie 30% būs jāmaksā 2011. gada maijā.