Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Muzeju naktī varēs apskatīt prezidenta rezidenci Rīgas pilī

15.maijā notiekošajā starptautiskajā Muzeju nakts akcijā pirmo reizi apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Valsts prezidenta oficiālo rezidenci Rīgas pilī. Muzeju nakts dalībnieki varēs apskatīt Valsts prezidenta rezidences – Rīgas pils iekšpagalmu, vestibilu un pils dārzu, kurā skanēs dzīvā mūzika, portālam «Apollo» pavēstīja Prezidenta preses dienestā.

Šogad aprit 495 gadi kopš Rīgas pils uzcelšanas 1515.gadā. Gada nogalē plānots uzsākt daļējus pils renovācijas darbus, kā rezultātā daļēji mainīsies arī iekštelpu veidols.

Pēdējos gados Muzeju nakts kļuvusi par vērienīgāko muzeju nozares pasākumu Latvijā. 2009.gadā 95 dažāda profila un apjoma muzeji visā valstī pulcināja 270 000 apmeklētāju. 2010.gada muzeju akcijas tēma ir ekoloģija. Latvijā tā noritēs ar moto «Par tīru pasauli!». Muzeji, kā katru gadu, piedāvās īpaši šim pasākumam veidotas programmas, kas popularizēs apkārtējās vides aizsardzību, veselīgu un tikumīgu dzīves veidu. Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos.