Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ronis aicina ASV iepirkumiem Afganistānā izmantot Latvijas preces

Ārlietu ministrs Aivis Ronis aicina izmantot Latvijas uzņēmēju produkciju, veicot iepirkumus ASV spēku vajadzībām Afganistānā, - tādu viedokli viņš paudis tikšanās laikā ar ASV pavēlniecības komandieri ģenerāli Dankanu Maknabu.

Tikšanās norisinājās, lai pārrunātu Latvijas un ASV sadarbību nemilitārā tranzīta jomā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā.

«Nemilitāro kravu tranzīts caur Latvijas ostām dod ieguldījumu gan veiksmīgas Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) misijas īstenošanā, gan Afganistānas atjaunošanā kopumā,» sarunā atzīmēja Ronis. Vienlaikus viņš un ģenerālis Maknabs uzsvēra, ka Latvijai un ASV ir izveidojusies izcila sadarbība šajā jomā. Ģenerālis norādīja, ka caur Latviju izveidotais transporta ceļš būtiski atvieglo ASV un citu ISAF spēku apgādi.

Ronis aicināja ASV izmantot Latvijas uzņēmēju piedāvātās iespējas un produkciju, veicot iepirkumus ASV spēku vajadzībām Afganistānā. «Mūsu uzņēmēji var nodrošināt kvalitatīvu un konkurētspējīgu produkciju ASV spēku vajadzībām Afganistānā,» uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

Ronis un ģenerālis Maknabs bija vienisprātis par potenciālu, ko izveidotais transporta ceļš sniedz Afganistānai, paverot iespēju attīstīt tirdzniecības sakarus ar Eiropu.