Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZZS kategoriski iebilst pret premjera parlamentārā sekretāra amata izveidi

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kategoriski iebilst pret [s:33028].

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis aģentūrai BNS pavēstīja, ka viņa pārstāvētā apvienība piektdien sagatavojusi un nosūtījusi vēstuli premjeram Valdim Dombrovkim («Jaunais laiks»), kurā pausti iebildumi pret valdības vadītāja šo ieceri.

«Turklāt oficiāli premjers mūs par to nav informējis. Viss, ko zinām, ir tikai no plašsaziņas līdzekļiem,» sašutis piebilda tautas kalps.

Brigmanis stāstīja, ka ZZS biedros izbrīnu rada fakts, ka arī valdību vadošā politiskā spēka pārstāvji iepriekš atzinuši, ka šis risinājums attiecībā uz ministrijām, par kurām koalīcijas partneriem ir grūtības vienoties vadītāju izvēlē, nav optimālākais variants.

«Ņemot vērā pašreizējo ekonomisko un finansiālo situāciju valstī, kā arī to, ka gaidāmi būtiski konsolidācijas pasākumi 2011.gada valsts budžetā, un to, ka premjera pārstāvētā partija «Jaunais laiks» ir vairākkārtīgi norādījusi parlamentāro sekretāru idejas nelietderību, Zaļo un zemnieku savienība vēlreiz atgādina - pat tad, kad valsts bija labākā situācijā, pat tad neizveidoja šādus parlamentāros sekretārus, lai arī nepieciešamība bija,» sacīja politiķis.

Brigmanis vēlreiz apliecināja, ka ZZS «kategoriski iebilst pret šo ieceri» un uzskata, ka šāda amata izveide - lai arī saskaņā ar likumu - būtu nelietderīga valsts līdzekļu šķērdēšana.

Līdz ar to ZZS līderis apliecināja - apvienību daudz labāk apmierina pašreizējā situācija, ka TM pārraudzība uzticēta pienākumu izpildītājam aizsardzības ministram Imantam Lieģim («Pilsoniskā savienība»).

Plašsaziņas līdzekļos jau izskanējis, ka par TM atbildīgā parlamentārā sekretāra amatu varētu piedāvāt Lieģa partijas biedram un pašreizējam Rīgas domniekam Ģirtam Valdim Kristovskim.

Saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likumu premjers uz savu pilnvaru laiku var iecelt Ministru prezidenta parlamentāro sekretāru. Līdz šim valdību vadītāji šādu iespēju nebija izmantojuši, un Dombrovskis būs pirmais.

Likums arī paredz, ka Ministru prezidenta (MP) parlamentārais sekretārs uztur saikni ar Saeimu un komisijām, piedalās likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā, kā arī veic citus premjera dotos uzdevumus. MP parlamentārais sekretārs var arī sasaukt un vadīt parlamentāro sekretāru sanāksmes, lai nodrošinātu informācijas apmaiņu un parlamentāro sekretāru darbības koordināciju.