Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ģimenes mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā

Maijā atzīmējam Mātes dienu un Ģimenes dienu, bet Rīgas Jūgendstila muzejā svētki turpināsies visu mēnesi. Nāciet uz Alberta ielu 12, kur norit Ģimeņu mēnesis! Te būs interesanti lielam un mazam, tētim un māmiņai, omītei un opītim, un arī visiem kopā.

Nāciet uz muzeju Mātes dienā  9. maijā! Ļaujiet māmiņai justies kā jūgendstila laika dāmai - izvēlēties viselegantāko no jūgendstila cepurēm un nofotografēties muzeja visskaistākajā telpā (neaizmirstiet paņemt līdzi fotoaparātu). Šajā dienā ieeja Rīgas Jūgendstila muzejā visām māmiņām bez maksas.

No 11. maija līdz 6.jūnijam muzejā apskatāma izstāde «Dzīvnieki porcelānā». Ceram ka sagādāsim patīkamus mirkļus bērniem, ģimenes cienījamākajiem locekļiem un vēstures mīļotājiem, jo figūriņas ir Rīgas porcelāna fabrikas ražojumi 20. gs. 50. – 60. gados.  Izstāde sagatavota sadarbībā ar Rīgas Porcelāna muzeju, 14. maijā plkst. 14.00 aicinām uz tikšanos ar izstādes veidotājiem.

15. maijā - Starptautiskajā ģimenes dienā – visām ģimenēm ieeja muzejā būs bez maksas. Šajā dienā muzejs durvis vērs arī vēlu vakarā, jo no plkst. 19.00 līdz 01.00 norisināsies akcija «Muzeju nakts». Teatralizētā ekskursijā dosimies kopā ar arhitektu Konstantīnu Pēkšēnu un viņa kundzi Annu, kā arī māsīcu, vienu no pirmajām latviešu dramaturģēm Mariju Pēkšēnu. Ieeja – bez  maksas.

22. un 23. maijā no plkst. 12.00 līdz 15.00 muzejā viesosies Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieki, tādēļ īpaši gaidām bērnus un visus ģimenes dzīvnieku mīļotājus. Zooloģiskā dārza speciālisti demonstrēs kanārijputniņu, jūrascūciņu, bruņurupuci un vaboles.

Visu mēnesi aicinām piedalīties orientēšanās spēlē «Iepazīsti jūgendstilu!», kas īpaši ieteicama vidējo un vecāko klašu skolēniem.

Atgādinām, ka līdz 21. maijam vēl var iesniegt darbus bērnu zīmējumu konkursam «Rīgas namu fasāžu iemītnieki» Aicinām bērnus zīmēt Rīgas jūgendstila namu fasādēs redzamos dzīvniekus. Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā -1.jūnijā paredzēta labāko darbu apbalvošana.

Visu mēnesi muzejā ir speciālas cenas ieejas biļetēm ģimenei. Ģimenes biļete (2 pieaugušie un neierobežots bērnu skaits) maksā 3.00 Ls.

Ar Ģimenes mēnesi Rīgas Jūgendstila muzejs turpina ikmēneša programmas apmeklētājiem. Šogad muzejā jau noticis Mīlētāju mēnesis, Teātra mēnesis, Mākslas mēnesis, un kopējais apmeklētājus skaits pārsniedzis piecus tūkstošus. Vasaras sezonā, kad pilsētnieki dosies atvaļinājumos, ar Rīgas jūgendstilu iepazīstināsim tūristus. Tematiskie mēnešu pasākumi turpināsies  jau rudenī - septembrī aicināsim uz Dzejas mēnesi, oktobrī – uz Kulinārijas mēnesi.

Rīgas Jūgendstila muzejs atrodas Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas).
Muzejs atvērts no 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.