Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vulkāna pelni lidojumus Eiropā šajās brīvdienās, visticamāk, neietekmēšot

Īslandes Eijafjadlajegidla vulkāns, kas atkal sācis pastiprināti darboties, lidojumus Eiropas gaisa telpā šajā brīvdienās, visticamāk, neietekmēs, biznesa portālam «Nozare.lv» prognozēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Čerņonoks.

Viņš skaidroja, ka pagaidām vulkāna pelnu mākonis ir virs Ziemeļu jūras, līdz ar to visa Eiropas gaisa telpa esot tīra, un pelnu mākonis pazudis pat virs Anglijas.

Čerņonoks skaidroja, ka vēja virzienu nākamajām divām dienām ir grūti prognozēt, tomēr izskatoties, ka «brīvdienas netiks izbojātas».

Jau ziņots, ka Īslandes Eijafjadlajegidla vulkāns, kurš pagājušajā mēnesī izraisīja haosu Eiropas gaisa telpā, atkal sācis pastiprināti darboties un izmetis jaunu pelnu mākoni, paziņoja meteorologi.

Pelnu stabs no vulkāna paceļas septiņu kilometru augstumā, ceturtdienas vakarā paziņoja Īslandes Meteoroloģiskais dienests un Zemes zinātnes institūts.

«Izvirdums atkal kļuvis eksplozīvs, lava pārtraukusi plūst un lielākā daļa lavas tiek izmētāta sakarā ar sprādzieniem krāterī,» teikts paziņojumā. «Dūmu stabs paceļas augstu virs krātera, un sagaidāms, ka vēja virzienā nokritīs ievērojams daudzums pelnu. Nav nekādu pazīmju, ka izvirdums varētu drīzumā beigties.«

«Iepriekšējā vakarā pelnu daudzums palielinājās un pelnu stabs tagad paceļas augstāk nekā pēdējās dienās,» sacīja Īslandes Civilās aizsardzības departamenta pārstāvis.

Pelnu mākonis licis varasiestādēm apsvērt transatlantisko reisu maršrutu maiņu un lika Īrijai trešo reizi nedēļas laikā slēgt savas lidostas.

Eiropas gaisa telpa un lidostas ceturtdien bija atvērtas, taču gaisa satiksmes koordinācijas dienests «Eurocontrol» pavēstīja, ka pelnu mākoņa dēļ varētu nākties mainīt maršrutus transatlantiskajiem lidojumiem.

Rajons, kurā pelnu koncentrācija var radīt risku lidmašīnu dzinējiem, atrodas uz ziemeļiem un rietumiem no Īrijas.

Lai arī gaisa telpa virs Īrijas, Ziemeļīrijas un Skotijas ceturtdien pēc divu dienu pārtraukuma tika atvērta, Īrijas varasiestādes vēlāk ceturtdien paziņoja, ka jaunais pelnu mākonis licis atkal slēgt lidostas.

Īrijas Aviācijas pārvalde (IAA) brīdināja, ka 1600 reiz 1100 kilometru milzīgs pelnu mākonis atrodas virs Atlantijas okeāna, kurš virzās valsts gaisa telpā.