Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palielinās Krievijas interese par tranzītu caur Latviju

Interese no Krievijas puses par tranzītu caur Latviju arvien palielinās, biznesa portālam «Nozare.lv» atzina Satiksmes ministrijas (SM) Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups.

«Līdz ar to varam uzskatīt, ka Krievija ir novērtējusi un atzinusi Latviju kā uzticamu tranzīta partneri,» secina Maldups.

SM pārstāvis uzsver, ka tranzīta nākotnes perspektīvas ļoti lielā mērā saistītas ar attiecībām starp Latviju un Krieviju, līdz ar to aktīvi strādājot arī starpvaldību komisijas un transporta darba grupa, kuras dalībnieki vienojušies savstarpēji saskaņot multimodālās ass Ventspils-Rīga-Maskava attīstības projektus un izstrādāt kopīgu masterplānu.

Aktīvs darbs noritot arī starp Latvijas un Krievijas dzelzceļiem. Proti, tiekot risināti tarifu jautājumi, ritošā sastāva, robežkontroles un kravu apstrādes jautājumi gala stacijās, lai attīstītu konteinervilcienu kustību no ostām.

Krievijas dzelzceļa uzņēmums «Transkonteiner» Latvijā esot atvēris pārstāvniecību, un «Nacionālā konteineru kompānija» plānojot veidot jaunu konteineru termināli Rīgas ostā. Jau tagad starp Baltijas jūras reģionu un Centrālāziju kursējot regulārais konteinervilciens «Baltika-Tranzit».

Jau ziņots, ka arī Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs martā intervijā «Nozare.lv» ziņoja, ka Latvijas ostām saglabājas iespējas piesaistīt krievu kravas, turklāt par vērienīgu investīciju ieguldīšanu ostās paziņojušas vairākas nopietnas Krievijas kompānijas.

Viņš uzsver, ka Latvijai saglabājas iespējas piesaistīt noteiktus kravu apjomus, ņemot vērā, ka kravu plūsmas apjomi pastāvīgi pieaug.

«Tas, cik lieli kravu apjomi var ienākt Latvijas ostās, ir atkarīgs no tarifa politikas un Latvijas transporta infrastruktūras attīstības,» norādīja vēstnieks.

Vešņakovs piekrita, ka nopietnas Krievijas kompānijas gatavojas investēt Latvijas ostās.

«Rīgas vicemēra Aināra Šlesera vizītes laikā Maskavā pagājušā gada novembrī notika Latvijas kompānijas «Nacionālais konteineru termināls» sarunas par termināļa izveidi Rīgas ostā konteineru transportēšanai Krievijas virzienā - aptuveni 500 000 konteineru gadā,» uzsvēra vēstnieks. Arī Krievijas minerālmēslu ražotājs «Uralhim» reģistrējis Latvijā savu meitaskompāniju un plāno celt minerālmēslu pārkraušanai divus kravu termināļus Rīgas ostā. Kopējā projekta jauda būs pieci miljoni tonnu.