Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP saņēmusi informāciju par kuģa «Arctic Sea» lietā iesaistīto Izraēlas pilsoni

Drošības policija (DP) pēc presē ievietotā paziņojuma par Izraēlas pilsoņa iesaisti kuģa «Arctic Sea» lietā no iedzīvotājiem saņēmusi informāciju par šo cilvēku.

DP pērn sāktā kriminālprocesa ietvaros noskaidrojusi, ka naktī uz 2009.gada 24.jūliju astoņu personu grupa, tostarp Latvijas nepilsonis Dmitrijs Savins un Latvijas pilsonis Vitālijs Lepins, Baltijas jūras Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos sagrāba kravas kuģi «Arctic Sea».

Izmeklēšanā noskaidrots, ka nozieguma izdarīšanu Latvijā atbalstīja divas personas - Latvijas pilsonis Sergejs D. un Izraēlas pilsonis Aleksejs Kercgurs (Alexey Kercgur).

Sergejam D. kā drošības līdzeklis piemērots personiskais galvojums, bet Izraēlas pilsonim tiesa noteikusi apcietinājumu, lai arī viņu pagaidām nav izdevies aizturēt.

Ar Eiropas apcietinājuma orderi Kercgurs ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā. Pagājušajā nedēļā DP lūdza iedzīvotāju palīdzību, proti, ikviens, kuram ir informācija par Kercguru, varēja vērsties DP.

Tagad DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka nedēļas laikā kopš DP aicinājuma no vairākiem iedzīvotājiem saņemta informācija par šo vīrieti. To, cik šī informācija ir noderīga izmeklēšanai, DP pārbaudot.

Kas tā par informāciju, ko iedzīvotāji snieguši, Apse-Krūmiņa neatklāja. Plašāku informāciju par «Arctic Sea» DP pagaidām nesniedz.

Minētā nozieguma izmeklēšanai pirmo reizi Latvijas vēsturē Drošības policija pērn pievienojās speciāli izveidotai Apvienotai izmeklēšanas grupai kuģa sagrābšanas izmeklēšanai, realizējot savstarpēji koordinētus izmeklēšanas pasākumus Apvienotas izmeklēšanas grupas dalībvalstu teritorijās - Latvijā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā un Maltā.

Starptautiskās tiesiskās palīdzības procesa ietvaros ir sadarbība arī ar Krievijas Federācijas izmeklēšanas iestādi.

Saskaņā ar Krievijas izmeklētāju sniegto oficiālo informāciju Maltā reģistrētais kravas kuģis «Arctic Sea», kura operatori bija Krievijas kompānija «Solchart Arkhangelsk» un ar to saistītā Somijas kompānija «Solchart Management», ar 15 Krievijas pilsoņu apkalpi tika nolaupīts pērnā gada 24.jūlijā Baltijas jūrā, Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos. Kravas kuģi, kas bija pazudis un pēc tam tika atrasts Atlantijas okeānā, bija nolaupījusi astoņu cilvēku grupa, kas 17.augustā tika aizturēta militārā operācijā starptautiskajos ūdeņos pie Kaboverdes.

Astoņiem nolaupītājiem, kuru vidū ir arī Latvijas pilsonis Vitālijs Ļepins un Latvijas nepilsonis Dmitrijs Savins, kā arī viens Igaunijas pilsonis un vairāki Krievijas pilsoņi, tika izvirzītas apsūdzības pirātismā un cilvēku nolaupīšanā, kas veikta organizētā grupā. Savinam apsūdzības cilvēku nolaupīšanā atceltas, jo viņš noslēdzis vienošanos ar izmeklēšanu, atzīstot savu vainu, un viņa lietu izskatīs vienkāršotā kārtībā.