Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalniete gandarīta par PSRS totalitārisma nosodījumu

Politiķe Sandra Kalniete uzskata, ka Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva izteiktais vērtējums ir solis pretī Eiropas vēstures traģisko patiesību atzīšanai un novērtēšanai, portālu «Apollo» informēja partijā «Pilsoniskā savienība».

«Es īpaši apsveicu prezidenta nodomu padarīt arhīvus pieejamus visu valstu pētniekiem un privātpersonām. Arhīvu atvēršanu gaida visa pasaule, jo tas pavērs iespēju uzrakstīt patiesu un pilnīgu Dzelzs priekškara vēsturi», teic Kalniete.

Viņa uzskata, ka bez nacisma un totalitārā komunisma skaidra morāla, politiska un tiesiska nosodījuma, vēstures faktu apzināšanas un upuru atceres nav iespējama vienota Eiropa.
Savukārt bez pagātnes mantojuma pārvarēšanas nav iespējama arī Krievijas kā demokrātiskas un tiesiskas valsts attīstība.

Viņasprāt, Medvedeva nosodījums staļinisma noziegumiem pret savu tautu un Eiropas
tautām paver iespēju tālākām pozitīvām pārmaiņām Krievijas attiecībās ar Austrumeiropas valstīm un, cerams, veicinās pagātnes godīgu pārvērtēšanu pašā Krievijā.

«Padomju Savienība bija ļoti komplicēta valsts, un, ja mēs runājam godīgi, Padomju Savienībā radīto režīmu nevar nosaukt nekā citādi kā vien par totalitāru,» sacīja Medvedevs. «Diemžēl tas bija režīms, kurā tika apspiestas elementāras tiesības un brīvības.«

Medvedevs arī izteica līdz šim visasāko nosodījumu Staļina pastrādātajiem noziegumiem.

«Staļins pastrādāja milzīgu daudzumu noziegumu pret savu tautu,» sacīja Medvedevs. «Un, neskatoties uz faktu, ka viņš daudz strādāja, neskatoties uz to, ka viņa vadībā valsts sasniedza panākumus, to, kas tika pastrādāts pret savu tautu, nevar piedot.«