Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltijas praida laikā protestētāji met dūmu bumbas, 19 aizturēti

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā sestdien simtiem cilvēku piedalījās Baltijas seksuālo minoritāšu praida gājienā, kura laikā protestētāji meta vairākas dūmu bumbas, un 19 protestētāju par nekārtību celšanu aizturēti.

Gājiens notika Neres upes krastā nožogotā teritorijā, savukārt aptuveni 1500 protestētāju bija sapulcējušies upes otrā krastā aiz policijas izveidota metāla žoga. Protestētāji meta vairākas dūmu bumbas un apmētāja policistus ar dažādiem priekšmetiem, bet viens protestētājs šķērsoja Neres upi laivā un izkliedza dažādus apvainojumus gājiena dalībniekiem. Kad protestētāji mēģināja izlauzties cauri nožogojumam, policija pret viņiem raidīja asaru gāzi. Policija informēja, ka par sabiedriskās kārtības traucēšanu aizturējusi 19 protestētājus.

Nekārtībās cietuši divi cilvēki - preses fotogrāfs un policists.

Viļņas apriņķa policijas priekšnieks Ķestutis Lančinsks žurnālistiem teica, ka policija vēlas administratīvi sodīt par kūdīšanu uz nekārtībām divus parlamenta deputātus - Kazimiru Uoku no valdošās partijas «Tēvzemes savienība - Lietuvas kristīgie demokrāti» un Petru Gražuli no opozīcijas partijas «Kārtība un taisnīgums».

«Mēs lūgsim [Seima atļauju] administratīvi sodīt šīs personas par kūdīšanu uz nekārtībām. Ja nebūtu šo abu pilsoņu, notikums būtu beidzies bez lieliem incidentiem,» sacīja Lančinsks.

Gājiena dalībnieki nesa Eiropas Savienības un varavīksnes karogus un tādus plakātus kā «Homofobija nav ģimenes vērtība» un «Dažādas ģimenes - viena mīlestība», savukārt protestētāji skandēja «Kauns!» un «Nē - homodiktatūrai!».

Pēc vairākus simtus metru garā gājiena tā dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un citām valstīm pulcējās pie skatuves un klausījās runas.

Gājiena dalībnieku vidū bija vairāki Lietuvas parlamenta deputāti un Eiropas Parlamenta deputāti no Lietuvas, Zviedrijas Eiropas Savienības lietu ministre Birgita Olsone, Nīderlandes vēstnieks Lietuvā, Eiropas Parlamenta deputāts Maikls Kešmens no Lielbritānijas, starptautisko cilvēktiesību organizāciju «Amnesty International» un «Human Rights Watch» pārstāvji.

Kārtības nodrošināšanai notikuma vietā atradās vairāki simti policistu.