Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: ES valstīm arī šodien jābūt vienotām mērķa sasniegšanā

Valsts prezidents Valdis Zatlers, sveicot Latvijas iedzīvotājus Eiropas dienā, uzsver, ka  Eiropas Savienības dalībvalstīm, līdzīgi kā organizācijas dibināšanas laikā, arī šodien ir jābūt vienotām to kopīga mērķa sasniegšanā – Eiropas iedzīvotāju drošības, brīvības un labklājības nodrošināšanā, portālu «Apollo» informēja prezidenta Preses dienestā.

«Tikai visām Eiropas Savienības valstīm strādājot kopā, mēs varam pildīt drošības un labklājības solījumus saviem pilsoņiem. Tikai tā mēs varam sasniegt mērķi, kura dēļ mūsu valstu iedzīvotāji ir devušies pie vēlēšanu urnām, lai atbalstītu mūsu dalību Eiropas Savienībā,» norāda Zatlers.

Valsts prezidents, sveicot Latvijas iedzīvotājus sestajā gadadienā kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, uzsver: «Šobrīd Latvijas mērķus iespējams definēt un sasniegt tikai tad, ja tie atbilst kopējai Eiropas vīzijai par nākotni. Savukārt Eiropas mērķi ir sasniedzami, ja tie saskan ar katras dalībvalsts redzējumu.»

Latvijā šogad tiek turpināta 2009.gadā veiksmīgi uzsāktā tradīcija, 9.maijā atzīmējot Eiropas dienu ar Eiropas Savienības Dārza svētkiem Vērmanes dārzā. Šī diena tiek īpaši izcelta Eiropas Savienības dalībvalstīs par godu 1950.gada 9.maijam, kad Roberts Šūmans nāca klajā ar plānu, kas tiek uzskatīts par sākumu ciešākai Eiropas integrācijai. Pirmo reizi Eiropas diena tika atzīmēta 1986.gadā, suminot Roberta Šūmana simtgadi.