Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mēģinājums Meksikas līcī virs noplūdes vietas novietot kupolu cietis neveiksmi

Pirmais mēģinājums novietot milzīgo kupolu virs naftas noplūdes vietas Meksikas līcī sestdien noslēdzies bez panākumiem, jo 98 tonnas smagajā konstrukcijā sāka veidoties ledum līdzīgi kristāli.

Tomēr glābēji uzsver, ka vēl nav atmetuši cerības šādā veidā ierobežot naftas noplūdi aptuveni 1500 metru dziļumā zem ūdens.

«Es gan vēl neteiktu, ka mēs esam piedzīvojuši sakāvi,» norāda britu enerģētikas giganta «British Petroleum» (BP) pārstāvis. «Tas, ko mēs vakar centāmies izdarīt, neizdevās, jo kupola augšdaļu aizdambēja šie hidrāti.»

Kristālu iztīrīšana gan nav sarežģīts uzdevums. Lai to paveiktu kupols jāpaceļ nedaudz augstāk, kur ir siltāks ūdens. Taču tagad ir jāatrisina jautājums, kā kupolu novietot virs noplūdes, lai tajā atkal neizveidotos kristāli.

Kā vienu no variantiem šobrīd inženieri apskata iespēju kupola iekšienē sildīt auksto ūdeni.

Pašlaik vērienīgā konstrukcija novietota aptuveni 200 metru attālumā no noplūdes vietas.

Aptuveni 3,5 miljoni galonu naftas līcī izveidojuši 5200 kvadrātkilometru lielu piesārņojuma plankumu, kas apdraud vairāku piekrastes štatu ekosistēmas.

Lai gan nafta lielos daudzumos nav vēl krastu sasniegusi, eksperti brīdina, ka okeāna dziļumā un straumēs ekoloģiskā katastrofa jau sākusies.

Kā ziņots, eksplozijā uz platformas 20.aprīlī gāja bojā 11 strādnieki. 22.aprīlī, divas dienas pēc sprādziena, naftas ieguves platforma nogrima Meksikas līcī.

Naftas noplūdes seku likvidēšanai varētu būt nepieciešami divi līdz trīs mēneši.