Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs atvainojas Otrā pasaules kara veterāniem par slikto attieksmi pret viņiem

Rīgas mērs Nils Ušakovs («Saskaņas centrs», SC) svētdien, uzrunājot Uzvaras dienas pasākuma apmeklētājus, atvainojās kara veterāniem par slikto attieksmi, ar ko viņiem nācies saskarties Latvijā pēdējo 20 gadu laikā.

Savā uzrunā Ušakovs pateicās veterāniem par Otrajā Pasaules karā izcīnīto uzvaru, bez kuras nebūtu brīvas Latvijas valsts.

Viņš uzsvēra, ka Uzvaras dienas pasākuma kuplā apmeklētība liecina par milzīgu vienotību lielā sabiedrības daļā un to, ka šie svētki ir svarīgi daudziem dažādu paaudžu cilvēkiem.

Aģentūra BNS novēroja, ka svētdienas pēcpusdienā Uzvaras parka apmeklētāju skaits ir sasniedzis jau vairākus tūkstošus cilvēku, un parka virzienā turpina doties daudz cilvēku ziediem rokās. Daļa pasākuma apmeklētāju ieradušies pat autobusos.

Apmeklētāju vidū ir liels skaits Otrā pasaules kara veterānu, kuri tiek sveikti svētkos, saņem ziedus un laba vēlējumus.

Parka apkaimē pilnā sparā darbojas Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP), Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL) un Latvijas Antifašistiskās komitejas teltis, kurās pasākuma apmeklētājiem tiek dalīti dažādi materiāli. Daudz jaunieši izdāļā Latvijas Sociālistiskās partijas un «Saskaņas centra» avīzes, kā arī 9. maijam veltītus karodziņus ar SC un PCTVL simboliku.

Svinētāju vidū vēl aizvien uzturas SC un PCTVL pārstāvoši Rīgas domes un Saeimas deputāti, kas sarunājas ar cilvēkiem.

BNS novēroja, ka svinētāju vidū ir redzami arī cilvēki manāmā alkohola reibumā.

Jau vēstīts, ka bijušās Padomju Savienības teritorijā, tostarp Latvijā, 9.maija svētki ir plaši svinēti par godu PSRS un citu sabiedroto uzvarai Otrajā pasaules karā pār nacistisko Vāciju 1945.gadā. Citur Eiropā nacisma sagrāvi atceras 8.maijā, kas arī ir kara beigu diena.

Latvijā 9.maiju atzīmē arī kā Eiropas dienu, simbolizējot Eiropas vienotību.