Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīra nāvē vaino slimnīcu

Valmieriete Rota Beņķe slimnīcai pārmet nepietiekamas uzmanības veltīšanu savam vīram un ja vien slimnīca būtu izvēlējusies atbilstošāku ārstēšanu, Oļģerts vēl būtu dzīvs, pirmdien raksta «Neatkarīgā».

Viņa stāsta, ka vaina, kas slimnīcā ārstēta, lai arī smaga, neesot bijusi tāda, no kuras mirst – bija nepieciešama vēdera aortas operācija un nācās arī amputēt kāju. Līdz ar to slimnīcā vajadzēja gulēt gandrīz divus mēnešus, kuru laikā gūti dziļi izgulējumi. Tas, pēc viņas domām, arī bijis beigu sākums.

Vispirms no Paula Stradiņa slimnīcas Rīgā, kur tika veikta operācija, Oļģerts  tika pārvests uz Valmieras slimnīcu, kur apstākļi bijuši visnotaļ apmierinoši un arī ārstēšana padevusies – vīrietis bez citu palīdzības jau varējis pats celties un sēsties ratos. Taču izgulējums bijis nopietns, turklāt bijusi ielaista infekcija, tādēļ pieņemts lēmums pacientu sūtīt uz slimnīcu Rīgā, lai ārstēšanu turpinātu Brūču klīnikā.

Sieviete stāsta, ka sākumā vīrs tur juties labi, bet ar laiku manījusi, ka Oļģertam sāk mazināties apetīte. Vīrs atteicis, ka viņam dodot tik daudz zāļu, ka mutē esot tikai zāļu garša. Tad parādījušies izsitumi, pēc tam – trīcējušas rokas un galva. Ārsti neesot varējuši paskaidrot, kas notiek. Pagāja gandrīz mēnesis, līdz kādā naktī Beņķis iekritis bezsamaņā. Rota zvanījusi no rīta uz vīra mobilo tālruni, neviens neatbildēja. Zvanījusi uz nodaļu – tur atteikts, ka viņš guļ. Vēl pēc stundas – tas pats. Zvanījusi ārstam, kurš sacījis, ka nevar vīrieti piecelt. Kad Rota tajā dienā no Valmieras atbraukusi uz slimnīcu viņas vīram jau skalojuši kuņģi. Nākamajā rītā, kad viņš pamodies, atnestas zāles, kuras saberztas un tukšā dūšā iebērtas slimniekam mutē.

Veselības stāvoklis tikai pasliktinājies, vīrietis jau vairs nav varējis ne ēst, ne nokārtot dabiskās vajadzības. Pēc sievietes stāstītā, neviens no personāla viņam nav pievērsis uzmanību, arī tad, kad kādu dienu izkritis no gultas, pie viņa ilgi neviens nav nācis. Kā jau izgulējumu slimnieks viņš gultā jāgroza, arī tas praktiski nav darīts. «Apiešanās tur bija drausmīga,» vērtē Rota. Viņa pie vīra braukusi katru dienu, drīz redzējusi, ka viņam sākusi tūkt seja, mēle un lūpas, parādījās sarkani plankumi.

16. martā, kad Rotas vīrs jau gulējis savas pēdējās stundas, nodaļas vadītājs pat stāstījis, ka nu jau visam vajadzētu iet uz labo pusi, jo slimnīcai ir nopirkta speciāla gulta, uz kuru pacientu pārvedīšot. Taču jau dažas stundas vēlāk vīrietis nomiris. Slimnīcas morgā patologs atzinis, ka zāles slimniekam saēdušas visas iekšas – slimniekam vienā reizē bija jāiedzer 14 dažādas tabletes un kapsulas.

Pēc notikušā sieviete vērsusies Rīgas Austrumu slimnīcas Pacientu ombudā, kurā ieteikts prasīt kompensāciju mierizlīguma ceļā. Ņemot vērā izdevumus gan ārstēšanai, gan ceļam no Valmieras uz Rīgu, sieviete nolēmusi tā arī darīt un lūgt ombuda ieteikto summu – 3000 latu. Pēc sievietes iesnieguma saņemšanas Brūču klīnikas vadītājs Olafs Libermanis uzdevis izveidot komisiju, kurai bija jāizvērtē ārstēšanas kvalitāte un pamatotība. Rota arī stāsta, ka Libermanis viņai daļu samaksājis, un tas vien, pēc viņas domām, liecinot, ka ārstniecības iestāde savu vainu saskata.

Tomēr pati slimnīca noliedz vainu vīrieša nāvē un Libermanis laikrakstam skaidro, ka nauda samaksāta, lai izvairītos no skandāla. Viņš apgalvo, ka slimnīcā izdarīts maksimāli iespējamais, lai pacientam palīdzētu un nodrošinātu kvalitatīvu ārstēšanu.