Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cerbulis: Nekustamo īpašumu attīstītāji nākotnē var cerēt uz 15%-20% peļņu pret ieguldīto

Nākotnē nekustamo īpašumu projektu attīstītāji varētu rēķināties ar 15% līdz 20% peļņu no paša ieguldītās naudas, ņemot vērā, ka attīstītājam būs jāuzņemas diezgan liels risks, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja ASV investīciju grupas «New Century Holding» (NCH) vecākais viceprezidents Baltijas valstīs Kārlis Cerbulis.

Viņš uzskata, ka tuvākajos gados neviens attīstītājs neriskēs realizēt lielus projektus. «Ja jaunais projekts tiek sastrukturēts soli pa solim, nebūs tādu attīstītāju, kas «uzbliež» piecas mājas uzreiz. Projektus attīstīs pakāpeniski, tad nopelnīt 15%-20% ir tīri normāli. Attīstītājs nevarēs «uzvārīties» milzīgos apjomos, jo nekad neriskēs celt vairākas mājas uzreiz par savu naudu un neviens cits viņam arī nepiešķirs tādu naudu uzreiz, lai realizētu milzīgu projektu,» sacīja Cerbulis.

Viņš uzsvēra, ka šāds peļņas procents ir pietiekami augsts, lai attīstītājus ieinteresētu riskēt, un pietiekami zems, lai netraucētu dzīvokļu pircējam, lai pircējs nejustos tā, ka kāds viņu apzog.

Arī NCH ir diezgan daudz zemes gabalu, kuriem jāizstrādā vai nu detālplānojumi, vai arī jau jāsāk ievilkt infrastruktūra, piemēram, vairākos lielos zemes gabalos Dreiliņos, skaidroja Cerbulis.

«Patlaban jau sākam redzēt pirmos asniņus interesei no sadarbības partneru puses. Vislabprātāk mēs meklētu sadarbību ar kādiem attīstītājiem noteiktos segmentos, piemēram, dzīvojamo ēku segmentā. Ja tādi neatradīsies, tad paši nodarbosimies ar projektu attīstīšanu,» sacīja Cerbulis.

«Domāju, ka nākamā gada pavasarī NCH jau varētu sākt pirmo celtniecību. Visticamāk, ka tas būs kāds dzīvokļu mājas projekts, piemēram, Dreiliņos. Tagad ir kļuvis redzams, par kādu cenu var pārdot jaunus dzīvokļus - tie ir plus mīnus 1000 eiro (700 lati) par kvadrātmetru. Jāskatās, vai pie šīs cenas var pievilkt celtniecības izmaksas un, ja varēs rēķināties ar nelielu peļņu, tad ir vērts sākt. Trīs līdz piecu stāvu dzīvojamo ēku projektus tagad var iesākt bez īpaša riska, soli pa solim. Šādus projektus viegli var paātrināt, ja tirgus kļūst aktīvāks, vai palēnināt, ja pieprasījums nav liels. Nekad nevajag skriet tirgum pa priekšu,» piebilda Cerbulis.

Visu interviju ar Cerbuli lasiet biznesa portālā «Nozare.lv» sadaļā «Viedokļi, intervijas».