Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meroni: Lembergu ģimene joprojām ir īpašniece lielākajos tranzītuzņēmumos

Ventspils mērs Aivars Lembergs un viņa ģimene joprojām ir īpašnieki lielākajos tranzītuzņēmumos - «Ventbunkerā» un «Latvijas Naftas tranzītā» -, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» norāda Šveices advokāts un lielāko Ventspils uzņēmumu vadībā esošais Rūdolfs Meroni.

Lembergu ģimenei esot 50% līdzdalība AS «Ventbunkers» vairākuma akcionāru kompānijās - «Tomica International N.V.» ar tās divām meitaskompānijām «Yelverton Investment B.V.» un «Yelverton Investments B.V.».

Meroni skaidro, ka «Latvijas Naftas tranzītā» Lembergu ģimene esot pārstāvēta caur kompāniju «Global Oil Services Ltd», kurā Lembergam esot 25% līdzdalība.

Iespējams, Lembergu ģimene esot līdzīpašnieki arī uzņēmumos «Skonto nafta» un «LHV Pank».

Šveices advokāts arī norāda, ka reālie labuma guvēji kompānijā «Ventbunkers» patlaban ir Igors Skoks, Genadijs Ševcovs, Olafs Berķis, Oļegs Stepanovs, kā arī Lembergu ģimene.

Meroni skaidro, ka viņa galvenais mērķis ir nepieļaut kādam operēt ar apšaubāmām shēmām, lai izkrāptu no «Ventbunkera» un citiem uzņēmumiem tiem pienākošos ieņēmumus. «Ceru, ka Lemberga kungs to ir sapratis un jūtas labāk, ka kompānijas, lai arī neatrodas viņa ietekmes zonā, tiek vadītas caurskatāmi un godīgi,» sacīja advokāts.