Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: doties uz Uzvaras dienas svinībām Maskavā bija vērts

Apmeklēt Uzvaras dienas 65.gadskārtas svinības Maskavā bija vērts, pēc vizītes kaimiņvalsts galvaspilsētā atzīst Valsts prezidents Valdis Zatlers.

«Bija vērts. Es tiešām sagaidīju un arī saņēmu labu novērtējumu gan no prezidenta [Dmitrija] Medvedeva, gan no Ārlietu ministrijas pārstāvjiem, gan no vienkāršajiem kara veterāniem. Tas bija veids, kā tuvināt cilvēkus, un tas ir izdevies. Tas bija veids, kā tuvināt Latvijas un Krievijas attiecības, un tas ir izdevies. Tas ir tikai kārtējais solis, mums ir jābūt drosmīgiem spert šādus soļus nākotnes vārdā,» saka Zatlers.

Prezidentam Maskavā bijusi arī neformāla saruna ar Medvedevu. No Zatlera teiktā noprotams, ka jau šā gada septembrī viņš varētu oficiālā divpusējā vizītē apmeklēt Maskavu. Zatlers uzsvēra, ka nepieciešams panākt, lai viņa vizīte Maskavā būtu redzams un svarīgs solis abu valstu attiecību attīstībā un vizītes laikā tiktu parakstīti arī starpvalstu līgumi.

«Tā bija patīkama divu valstu vadītāju saruna, kas bija balstīta uz to, ka mēs vēlamies sadarboties,» vērtēja prezidents, norādot, ka tikšanās laikā spriests ne vien par Maskavā notikušajām svinībām, bet arī par abu valstu attiecību uzlabošanos un par šogad gaidāmo Zatlera divpusējo vizīti uz Krieviju.

Latvijas prezidentam, viesojoties Maskavā, bijusi iespēja tikties arī ar citu valstu līderiem - Ķīnas prezidentu, Vācijas kancleri, kā arī līderiem no Balkānu, Višegradas un Centrālāzijas valstīm.

«Katrs labais piemērs, katrs smaids, kas man ir ar prezidentu Medvedevu, vai rokasspiediens ar prezidentu Medvedevu vai jebkuru citu amatpersonu liek cilvēkiem noticēt, ka mūsu nākotne ir droša, prognozējama un vērsta uz sadarbību,» pārliecināts Zatlers.

Kā ziņots, vakar, 9.maijā, atsaucoties Krievijas prezidenta ielūgumam, Zatlers piedalījās Otrā pasaules kara beigu svinībās Maskavā, lai godinātu Otrajā pasaules karā kritušos un atzīmētu nacisma sagrāves 65.gadadienu.