Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīga oficiāli apstiprināta par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā

Eiropas Savienības Izglītības, jaunatnes un kultūras ministru padome pirmdien apstiprinājusi Rīgu par 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, portālu «Apollo» informēja Kultūras ministrijā.

Padomes sanāksmē Latvijas kultūras ministrs Ints Dālderis uzsvēris, ka ka Rīga ir apņēmības pilna nest šo titulu, jo piedāvā plašu izpratni par kultūru. Tā uzsver kultūru kā cilvēka garīgo vertikāli jebkurā radošā dzīves izpausmē.

«Rīga ir devusi pasaules kultūras videi ļoti daudz izcilu personību. Minēšu vien dažus – filozofs Jesaja Berlins, kino režisors Sergejs Eizenšteins, mūsdienu operas soliste Elīna Garanča, diriģents Maris Jansons, kā arī vijolnieks Gidons Krēmers. Arī Riharda Vāgnera darbība ir saistīta ar Rīgas vārdu,» sacījis Dālderis.

Viņš arī apsveicis Zviedrijas pilsētu Ūmeo, kas tieši tāpat kā Rīga, kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. «Pavisam nesen ir atklāts tiešais reiss lidojumiem starp šīm pilsētām abos Baltijas jūras krastos. Esmu pārliecināts, ka tas veicinās vēl ciešāku sadarbību, pieredzes apmaiņu un arī mobilitāti,» teicis ministrs.

Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam 2014.gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētu paralēli kļūs divas pilsētas –  Rīga un Ūmeo.

2010.gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas ir Pēča (Ungārijā), Esene (Vācijā) un Stambula (Turcijā), 2011.gadā - Tallina (Igaunijā) un Turku (Somijā), 2012.gadā Maribora (Slovēnijā) un Gimaraiša (Portugālē), 2013.gadā Košice (Slovākijā) un Marseļa (Francijā).