Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IZM Belēvičam: nav tiesiski prasīt naudu par to, kas likumā noteikts kā obligāts

Pēc tam, kad [s:33072], Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Agnese Korbe portālam «Apollo» sacīja, ka «šis ir priekšvēlēšanu laiks un visi to cenšas izmantot». Korbe norādīja, ka izglītībā nav pieļaujama šāda rīcība. Jo īpaši šībrīža ekonomiskajā situācijā.

Korbe tāpat uzsvēra, ka prasīt naudu par to, kas likumā noteikts kā obligāts, nav tiesiski.

Tāpat ne ministrijā, ne arī ministres Tatjanas Koķes (ZZS) dienaskārtībā šāda jautājuma nav. «Izglītībā nav pieļaujami šādi lēmumi, jo profesionāļu vidū par to nav bijušas diskusijas. Visi ir izbrīnīti,» teica Korbe. Viņa gan neatklāja, kuri sociālie partneri pauduši izbrīnu par Belēviča izteikumiem, vien piebilda, ka nevienā Eiropas Savienības valstī nav šāda prakse.

IZM pārstāve uzsvēra, ka šādā veidā no izglītības sistēmas tiktu izstumta daļa sabiedrības. «Latvijas attīstības pamatā ir cilvēks un viņa zināšanas. Ieviešot šādu sistēmu, tiktu izstumta daļa sabiedrības. Svarīgi ir, lai vismaz ar likumu noteiktā formālā izglītība cilvēkiem būtu. Tāpat svarīgi ir arī stimulēt cilvēkus izglītoties,» teica Korbe.

Saistībā ar Belēviča izteikumiem par iespēju līdz ar maksas izglītības ieviešanu no 7.-8.klases, noteikt nodokļu atvieglojumus skolēnu vecākiem, IZM pārstāve norādīja, ka IZM man iestāde, kas atbild par nodokļu jautājumiem. Viņa gan sacīja, ka IZM nākusi klajā ar ieceri - daļu Iedzīvotāju ienākumu nodokļa novirzīt izglītībai, līdzīgi kā tas ir Lietuvā. Taču šobrīd šī iecere nav guvusi atsaucību.

Tāpat Korbe atgādināja, ka ar jaunā mācību gada sākšanos būs spēkā modelis «Nauda seko skolēnam», ko iesaistītās puses atzinušas par labu esam. «Šī sistēma ieviesta pakāpeniski un nozares eksperti to atzīst par efektīvu,» teica Korbe.