Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kristovski tur aizdomās par krāpšanu

Eiropas Krāpšanas apkarošanas biroja (OLAF) vācu izcelsmes izmeklētājs Sigmunds Raiss ķēries pie Rīgas domes deputāta Ģirta Valda Kristovska (Pilsoniskā savienība), iespējams, krāpniecisko darbību izmeklēšanas. Tā vietā, lai saņemtu domnieka algu nedaudz vairāk par 500 latiem, viņš izvēlējās bijušā Eiropas Parlamenta (EP) deputāta pabalstu 1265 latu apmērā, otrdien vēstī laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze». 

Februārī apvienības «Vienotība» valdes priekšsēdētājs Kristovskis paziņoja, ka domniekam pienākošos samaksu politisku motīvu dēļ no «šādas Rīgas domes (RD) vadības» nevēlas, tā vietā saņemot divreiz lielāku EP bezdarbnieka pabalstu.

Šādu pabalstu var saņemt tie izbijušie EP deputāti, kuriem nav izdevies atrast algotu darbu. Valsts ieņēmumu dienestā (VID) šā gada 9. aprīlī Kristovska iesniegtā amatpersonas deklarācija rāda, ka pērn viņš no EP ir saņēmis 5200 latu lielu pabalstu. Tāpat «Vienotības» vadītājs ir norādījis, ka ir RD deputāts, taču par šo pienākumu veikšanu viņš atalgojumu nav saņēmis.

Lai viestu skaidrību par radušos situāciju, pagājušajā nedēļā Briselē ar OLAF izmeklētāju tikās Tautas partijas Jaunatnes organizācijas (TPJO) priekšsēdētājs Mārtiņš Zemītis. Tikšanās laikā Eiropas korupcijas apkarotājam ir iesniegta Kristovska angļu valodā iztulkota VID iesniegtā amatpersonas deklarācija, kā arī likuma skaidrojumi, kas nosaka valsts amatpersonu statusu un interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, raksta «Neatkarīgā».

Zemītis piebilst, ka pagaidām nav zināms, kāds sods par iespējamiem pārkāpumiem viņam tiks piemērots, taču, ja izrādīsies, ka EP pabalsts ir saņemts nepamatoti, tad Kristovskim būs pienākums to atmaksāt vai arī samaksāt sodu.

OLAF misija ir aizsargāt Eiropas Savienības (ES) finansiālās intereses, cīnīties pret krāpšanu, korupciju un jebkādiem citiem pārkāpumiem, ieskaitot amata noteikumu pārkāpumus ES institūcijās.

VID iesniegtajā deklarācijā Kristovskis norāda, ka pērn partijai Pilsoniskā savienība ir ziedojis 4136,95 latus, savukārt biedru naudā nomaksājis 9763 latus. Viņam pieder 2006. gada izlaiduma «Jaguar» vieglā automašīna, un skaidrā naudā viņš ir uzkrājis 5000 latu, savukārt banku kontos glabā teju 80 000 latu.