Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pusei rīdzinieku ir grūtības norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem

Pusei rīdzinieku ir grūtības nomaksāt rēķinus par mājokļa īri un komunālajiem pakalpojumiem, liecina Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra «Eirobarometrs» Eiropas pilsētās veiktā pētījuma rezultāti.

Grūtības mēneša beigās nomaksāt rēķinus vienmēr ir 18% aptaujāto rīdzinieku, bet dažkārt šādas grūtības ir 34% aptaujāto.

33% aptaujāto rīdzinieku nekad nav problēmu ar rēķinu nomaksu, bet 13% grūtības rodas reti.
Lielākas grūtības ar rēķinu apmaksu ir Itālijas pilsētas Neapoles iedzīvotājiem, Turcijas pilsētu Ankaras, Antālijas, Stambulas un Dijarbakiras, kā arī Maltas galvaspilsētas Valletas iedzīvotājiem.

Kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā iedzīvotāju maksātspēja ir mazliet labāka.

No aptaujātajiem Viļņas iedzīvotājiem tikai 4% katru mēnesi ir grūtības ar rēķinu nomaksu, bet 24% grūtības ir dažkārt. Nekad nav problēmu 60% viļņiešu, bet dažkārt problēmas ir 9% aptaujāto.

Savukārt Tallinā problēmas ar rēķinu nomaksu katru mēnesi ir 6% iedzīvotāju, bet dažkārt šādas problēmas ir 18% aptaujāto. 56% talliniešu nekad nav grūtību ar rēķinu nomaksu, bet 18% šādas grūtības rodas dažkārt.

Vislabākā situācija ir Dānijas pilsētā Olborgā, kur 83% aptaujāto iedzīvotāju nekad nav problēmas ar rēķinu nomaksu, bet 11% šādas problēmas rodas dažkārt.

Otrajā vietā ierindojas Stokholma, bet trešajā Kopenhāgena.

«Eirobarometra» pētījumā 2009.gada laikā aptaujāti iedzīvotāji 75 Eiropas pilsētās, lūdzot viņus izvērtēt dzīves kvalitāti.