Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Māte vēlas noskaidrot, vai ārsti vainojami dēlēna nāvē

Neziņā, kāpēc divus ar pusi gadus vecais dēls nomiris piecu dienu laikā, kāda māte vērsusies Veselības inspekcijā, trešdien vēsta «Diena».

Mazā puikas mamma Ieva (vārds mainīts) laikrakstam stāsta, ka, lai gan dēliņš piedzimis augumā maziņš, viņš bijis veselīgs, kustīgs un gudrs puika.

Šā gada 2. februārī puisēns divarpus gadu vecumā nomira Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) intensīvās terapijas nodaļā. Viņa mātei ir neatbildēti jautājumi, viņa neizprot: kā piecu dienu laikā bērns var nomirt no laringīta un paragripas izraisītām komplikācijām?

Nelaime sākusies ar nelielām iesnām – puikam 28. janvāra vakarā bija 37,5 grādu temperatūra. Taču nākamajā rītā pamodušies ļoti agri jo zēnam bija bronhi ciet, bija grūti elpot. Temperatūra bija 39 grādi.

Mediķi viņam konstatējuši laringītu smagā formā. Tika veiktas asins analīzes, inhalācijas, puisēnu pielika pie sistēmas. Drīz bērnam sāka parādīties izsitumi. Tovakar ap pulksten 23 ienākusi medmāsa, solījusi pēc stundas nest zāles pret temperatūru. Ieva ar bērnu iemiguši, un, kad pamodusies ap pulksten 1, atklājusi, ka medmāsa nav bijusi, jo «puika bija viss sarkans».

Māsu postenī neviena nebija. Izmeklējusies medmāsu, Ieva pēc laiciņa atklāja, ka medmāsa bijusi dušā. Nākamajā dienā mazulim labāk nekļuva, viņam satūkusi seja un rociņas. Naktī uz svētdienu dežūrējošais dakteris par bērnu ļoti rūpējies – licis sistēmu un devis inhalācijas, atceras Ieva. Svētdien rīta pusē bērns pārvests uz intensīvās terapijas nodaļu. Pēc neilga laika viņš ieslīdzis bezsamaņā. «Mums reanimācijā pateica, ka stāvoklis ir kritisks, ka viss atkarīgs no tā, kādas būs analīzes,» atceras Ieva. Otrdien mediķi jau bērna tuviniekiem teikuši, ka bērna smadzenes ir mirušas. Todien pulksten 16.30 zēns nomira.

Veselības inspekcija ekspertīzi šajā ietā ir sākuši, slēdziens varētu būt 12. jūlijā. Tomēr var gadīties, ka šis gadījums ir komplicētāks, nekā izklausās. Inspekcija lūgusi arī ģimenes locekļiem nodot asins analīzes, lai pārbaudītu, vai mazulis nav pārmantojis kādu ģenētisku saslimšanu.

Laikraksts gan norāda, ka administratīvie sodi mediķu kļūdu gadījumos nav pārāk bargi. Pērn VI atklāja medicīniskās aprūpes pārkāpumus Gulbenes slimnīcā – mediķi nebija nekavējoties nozīmējuši nepieciešamās analīzes un atbilstošu terapiju 12 gadus vecam zēnam. Viņš nomira. Diviem mediķiem Veselības inspekcija piemēroja naudas sodu – 100 latu, kurš ir maksimālais naudas sods.