Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seksuāli izmantotam zēnam tiesu ekspertīze tikai pēc gada

Policija sākusi kriminālprocesu uz aizdomu pamata par mazgadīga zēna seksuālu izmantošanu, taču tiesu psiholoģiskā ekspertīze bērnam nolikta tikai nākamā gada martā, jo jāgaida rindā.

Laikraksts «Neatkarīgā» trešdien raksta, ka pašlaik bērns vienā no rehabilitācijas centriem saņem palīdzību, un speciālisti valstī izveidojušos situāciju, ka bērniem jāgaida rindā uz ekspertīzi, kas būtiski ietekmē krimināllietas gaitu, sauc par pilnīgu absurdu.

Par septiņus gadus veco zēnu, kurš, iespējams, cietis no seksuālas vardarbības no sava vectēva puses, tiesībsargājošās iestādes informējis skolas pedagogs. Policija uzsākusi kriminālprocesu, bet zēns ievietots rehabilitācijas centrā uz 60 dienu ilgu rehabilitāciju.
Lietas izmeklēšanas rezultātā ir nepieciešams veikt tiesu psiholoģisko ekspertīzi. Policija pieteikusi šo ekspertīzi Psihiatrijas centram, kur izmeklētājiem paziņots, ka ir rinda uz ekspertīzēm, arī cietušiem bērniem, un to būs iespējams saņemt ne agrāk kā nākamā gada martā.

«Tas ir pilnīgs nonsenss. Bērns atrodas rehabilitācijas centrā, mēs ar viņu strādājam, lai mazinātu šī traumatiskā, ļoti smagā notikuma sekas, bet, ja pēc gada būs nepieciešams veikt šādu ekspertīzi, tad visi mūsu rezultāti var aiziet zūdībā,» laikrakstam saka rehabilitācijas centra direktore.

Viņa ir neizpratnē – par kādu objektīvu, profesionālu izmeklēšanu var būt runa, ja to veic tikai pēc gada. Turklāt esot jāņem vērā, ka nodarījums pret bērnu noticis vēl agrāk, nekā to pamanījis skolas psihologs, bērns cietis no vardarbības ilgstošāku laiku.