Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rindā pie ārsta esot jāgaida pat septiņus gadus

Šobrīd tikt pie ārsta – speciālista uz izmeklēšanu vai operāciju par valsts naudu ātrākajā variantā iespējams pēc divām nedēļām, sliktākajā gadījumā – pēc vairākiem gadiem. Taču, ja grib maksāt no savas kabatas  - kaut vai rīt. Tādu atbildi dzirdējuši daudzi pacienti ikvienā ārstniecības iestādē, vēsta «Telegraf».

Oksanai, kas ir sirds slimniece, reizi trīs mēnešos ir jādodas pie ārsta pēc recepšu zālēm. Taču pēkšņi ģimenes ārsts paziņojis, ka izrakstīs tikai daļu no medikamentiem, otru lai izraksta kardiologs. Taču izrādās, ka pie kardiologa viņa var tikt tikai jūnijā, bet zāles nepieciešamas jau pēc divām nedēļām.

«Es tā saprotu, ka man tiek piedāvāts vai nu nomirt, vai arī zvanīt visām klīnikām, lai atrastu dakteri, pie kā tikt,» laikrakstam stāsta sieviete. Tomēr viņa pieļauj, ka izvēlēsies vēl trešo variantu – pati no savas kabatas samaksās 15 latus, lai tiktu pie ārsta bez rindas. Tad tas varētu notikt kaut vai rītdien.

Savukārt ar izmeklēšanām un operācijām situācija esot vēl bēdīgāka. Vēl traģiskāk esot ar neatliekamo palīdzību – laikraksts novērojis, ka slimnīcā «Gaiļezers» izkārts uzraksts, kas vēstī, ka pacientiem uz neatliekamo palīdzību lielās noslodzes dēļ esot jāgaida pat piecas līdz sešas stundas.

Savukārt kādam gados vecākam kungam, iespējams, nāksies gaidīt pat septiņus gadus, lai tiktu uz ceļgala protezēšanas operāciju. «Ja nodzīvošu,» viņš noteic. Tomēr piebilst – ja samaksātu 2500 latus, tad ārsti problēmu apsola atrisināt pāris mēnešu laikā.
 
Kā noskaidrojis laikraksts, tieši pie endoprotezēšanas speciālistiem ir visgarākās rindas. Piemēram, slimnīcā «Gaiļezers» rindā uz gūžas kaula operāciju rindā gaida 686 cilvēki un rindas iestiepušās 7 līdz 8 gadu garumā. Tik pat ilgi jāgaida tiem, kuriem nepieciešama ceļgala protezēšana.