Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Norvik banka» veikusi iekšējo pārbaudi par datu noplūdi. Rezultātus nekomentē

AS «Norvik banka», kurai Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) piemērojusi naudas sodu par to, ka banka nav nodrošinājusi klientu datu konfidencialitāti, pabeigusi arī iekšējo pārbaudi, taču par pārbaudes rezultātiem banka informāciju nesniedz.

Biznesa portālam «Nozare.lv» «Norvik Bankas» Reklāmas un sakaru nodaļas vadītājs Oļegs Vandišs norādīja, ka, kamēr turpinās izmeklēšana Valsts policijas Ekonomikas policijas pārvaldē un nav zināmi izmeklēšanas rezultāti, banka nesniegs komentārus arī par iekšējās pārbaudes secinājumiem.

Jau ziņots, ka LNT raidījums «Top 10» ziņoja, ka televīzijas pastkastītē atrastas kādas bankas klientu izdrukas uz aptuveni 50 lapām, kurās atrodama informācija par 22 bankas klientiem un viņu veiktajiem darījumiem laika posmā no pagājušā gada marta līdz pat šī gada marta vidum.

Vēlāk noskaidrojās, ka atklātībā nonākušās izdrukas bijušas par «Norvik bankas» klientiem.

Kā ziņots, FKTK 8.aprīlī vērsās Valsts policijas Ekonomikas policijas pārvaldē ar iesniegumu izvērtēt, vai datu noplūdē par kādas bankas klientu darījumiem konstatējamas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

No «Norvik bankas» iepriekš izplatītā paziņojuma noprotams, ka banka uzskata, ka izdrukas par klientiem ir nozagtas, jo tiek pausta cerība, ka policija savā izmeklēšanā noskaidros, «vai šīs konta izdrukas nav falsificētas, kas ir nozadzis šīs izdrukas un no kurienes». «Patlaban nav apstiprinātu pierādījumu, ka tās ir tikušas nozagtas no «Norvik bankas». Iespējams, to izcelsmes avots ir kāds cits,» pieļauj banka.

«Norvik bankas» peļņa pagājušajā gadā sasniegusi 3,2 miljonus latu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja bankas Reklāmas un sakaru nodaļas pārstāve Valda Ķipāne.

«Norvik bankas» peļņa, salīdzinot ar 5,2 miljoniem latu 2008.gadā, pērn samazinājusies par 38%.

Savukārt «Norvik» grupas peļņa pagājušajā gadā bijusi 4,2 miljoni latu. Grupas kopējie aktīvi sasniedza 468 miljonus latu, tajā skaitā «Norvik bankas» aktīvi veidoja 466 miljonus latu.

«Norvik banka» dibināta 1992.gada 29.aprīlī ar nosaukumu «Lateko Banka». Kopš pirmsākumiem banka darbojas Latvijas un starptautiskajos finanšu tirgos, piedāvājot pakalpojumus plašam klientu lokam - no fiziskām personām līdz starptautiskiem industriāliem uzņēmumiem.

2006.gadā banka piesaistīja stratēģiskos investorus un ieguva jaunu nosaukumu - «Norvik banka».

Pašlaik 51% bankas akciju pieder uzņēmumam «Straumborg ehf.», ko pārstāv starptautiskā uzņēmuma «Norvik hf.» īpašnieks Jons Helgi Gudmundsons.

Bankai ir vairāk nekā 70 klientu apkalpošanas centru visā Latvijā, tāpat banka ir atvērusi pārstāvniecību Maskavā, Krievijā. Pašlaik bankā strādā vairāk nekā 600 darbinieku.