Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atkal mēģina uzbrukt latviešu izcelsmes zviedru karikatūristam Vilkam

Latviešu izcelsmes zviedru karikatūristam Larsam Vilkam, skandalozās karikatūras par pravieti Muhamedu, kurā Muhameds attēlots klaiņojoša suņa veidolā, uzbrukts laikā, kad Vilks lasīja lekciju Upsalas universitātē.

Vilks saņēmis sitienu pa galvu, vēsta aģentūra AFP. Pēc policijas sniegtās informācijas, uz lekciju kopā ar pārējiem klausītājiem ieradušies arī daži desmiti musulmaņu, daži no kuriem sākuši skaļi protestēt jau uzstāšanās sākumā, tomēr pēc tam pieklusuši, un lekcija turpinājusies.

Pēc tam, kad Vilks nodemonstrēja auditorijai videofilmu par islāmu un homoseksuālismu, aptuveni 20 klātesošo musulmaņu mēģināja uzbrukt karikatūristam, neraugoties uz to, ka auditorijā atradās policists. Rezultātā lekcija tika pārtraukta, policija lika klausītājiem pamest auditoriju, bet divi uzbrucēji tika aizturēti.

2007. gadā Vilks nokļuva starptautiskā skandāla centrā pēc tam, kad Zviedrijas reģionālajā avīzē «Nerikes Allehanda» tika publicēta viņa karikatūra par pravieti Muhamedu kā ilustrācija pie raksta par pašcenzūru un ticības brīvību. Attēla publicēšana izsauca vairāku musulmaņu valstu (ieskaitot Irānu, Ēģipti, Pakistānu) valdību protestus, kā arī starptautisko un zviedru musulmaņu organizāciju agresīvus nosodījumus.

Pēc skandāla Vilks bija spiests dzīvot policijas apsardzībā, jo vairākkārt saņēma draudus, tajā skaitā no «Al Qaeda» puses, kura par viņa slepkavību piedāvāja 150 tūkstošus ASV dolāru.

2010. gada 9. martā Īrijas policija arestēja septiņus musulmaņus sakarā ar aizdomām atentāta pret Vilku gatavošanā. Vēlāk pieci no aizturētajiem tika atbrīvoti. Apcietinājumā tiesas gaidās joprojām atrodas ASV Pensilvānijas štata iedzīvotāja Kolīna Larose (Colleen Larose), kas tāpat ir zināma ar iesauku «Džihada Džeina». Gadījumā, ja izmeklēšana pierādīs viņas vainu, sievietei draud mūža ieslodzījums un miljons ASV dolāru liels naudas sods par terora aktu organizēšanu Eiropā un Dienvidāzijā. Apcietinājumā tāpat atrodas arī «Džihada Džeinas» draudzene Džeimija Polina – Ramiresa (Jamie Paulin Ramirez), kura brīvprātīgi padevās amerikāņu varas iestādēm.