Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Voins: aplamas ir runas, ka policija cenšas ierobežot žurnālistus

Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins, saistībā ar personas, kas sevi dēvē par Neo aizturēšanu un kratīšanu LTV žurnālistes Ilzes Naglas mājās, trešdien preses konferencē žurnālistiem sacīja, ka policijas mērķis nav bijis ierobežot preses brīvību.

Nagla šajā lietā ir liecinieka statusā.

Neo tiešām esot aizturēts, apliecinājis VP priekšnieks, tomēr policija neapstiprina un arī nenoliedz to, ka aizturētais ir LU Matemātikas unn informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas līdzstrādnieks Ilmārs Poikāns. Patlaban Neo atrodoties policijā.

Savukārt Aģentūra LETA, atsaucoties uz Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas izmeklēšanas tiesnesi Kasparu Sadauski, vēstī, ka žurnālistes mājā kratīšana Neo lietā veikta steidzamības kārtībā.

Policija vēlējusies noskaidrot, vai Naglas datu nesējot atrodas nelikumīgi no Valsts ieņēmumu dienesta lejupielādētie dati.

Voins sacīja, ka runas par, ka policija tādējādi ierobežo preses brīvību, ir aplamas. «Kratīšanas mērķis bija noskaidrot, vai žurnālistes datu nesējos atrodas nelikumīgi lejupielādētie dati,» teica VP šefs.

Jautāts, kādēļ kratīšana Naglas dzīvoklī notika vēlu vakarā, Voins sacīja: «Atbildīgais izlēma, ka kratīšanai jānotiek tieši tajā vietā un laikā».

Viņš arī uzsvēra, ka kratīšana nav bijusi saistīta ar žurnālistes profesionālo darbību.

Savukārt Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis informēja, ka kratīšanā pie Neo iegūtie materiāli bija pamats tam, lai veiktu kratīšanu žurnālistes dzīvesvietā.  Tie esot bijuši pietiekami pierādījumi, lai ierastos žurnālistes mājās.

Jautāts, vai tagad policija nebūs ieguvusi negatīvu tēlu sabiedrības acīs, Voins atzina, ka ar to policija rēķinās, taču policijai ir jāatklāj visas lietas, par kurām sākts kriminālprocess.

«Tas, ka mūs kādu ilgāku laiku rādīs negatīvā plāksnē… Nu, tas ir tāds dienests. Jā, mēs apzināmies, ka var būt problēmas,» atklāja policijas šefs.

Tomēr viņš uzsvēra, ka policija ir darbojusies likuma ietvaros un arī turpmāk darbosies atbilstoši likumam.