Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pret Timošenko atsākta septiņus gadus sena krimināllieta

Bjusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko paziņojusi, ka no Ģenerālprokuratūras Galvenās izmeklēšanas pārvaldes viņa saņēmusi lēmumu par krimināllietas ierosināšanu pret viņu, kura tika izmeklēta jau 2003.gadā, un viņa tiek izsaukta uz Ģenerālprokuratūru 17.maijā uz nopratināšanu un drošības līdzekļa piemērošanu.

«Man izsniedza lēmumu vēl [bijušā prezidenta Leonīda] Kučmas laikā safabricētajā lietā, kas tika ierosināta 2003.gada 19.maijā. Šī lieta balstās uz safabricētiem iesniegumiem no cilvēkiem, kurus toreiz bija izraudzījies Ukrainas Drošības dienests,» sacīja Timošenko. «Taču Kučma šo lietu slēdza, jo tā izskatījās absurda pat atkarīgajām un pērkamajām tiesām.»

«Pavēste man jau ir uz pirmdienu, 17.maiju. Viņi mani uzaicina uz drošības līdzekļa noteikšanu un nopratināšanu kā aizdomās turēto personu,» paziņoja Timošenko.

Kā kļuva zināms aģentūrai «Interfax-Ukraina», šī lieta saistīta ar Jūlijas Timošenko mēģinājumu piekukuļot Ukrainas Augstākās tiesas tiesnešus, lai viņi atbrīvotu no apcietinājuma viņas tuviniekus.

Savukārt ģenerālprokurora vietniece Tatjana Korņakova paziņoja, ka Timošenko izsaukta uz Ģenerālprokuratūru, lai iesniegtu viņai lēmumu par krimināllietas ierosināšanu lietā, «kura tika priekšlaicīgi slēgta». «Lieta atjaunota tāpēc, ka tā tika slēgta priekšlaicīgi, neveicot visas izmeklēšanas darbības. Tas ir viss, ko es varu pateikt,» viņa teica.

Timošenko trešdien ieradās Ģenerālprokuratūrā, lai saņemtu lēmumu par krimināllietas ierosināšanu. Timošenko paziņoja, ka prezidents Viktors Janukovičs uzdevis Ģenerālprokuratūrai rast pamatu, lai uz trim līdz četriem mēnešiem iesēdinātu viņu cietumā.