Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dana Dombrovska aizstāv neredzīgo un nedzirdīgo tiesības

Stiliste Dana Dombrovska šajā trešdienā bija viena no cilvēkiem, kas atklāja projektu «Viena Telpa», kura ietvaros ikvienam būs iespēja «uz savas ādas» izjust to, kā pasauli un informāciju uztver cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Kā viena no pirmajām akcijas «Viena telpa» aktivitātēm ir īpaši aprīkotas telpas izveide, kurā varēs iejusties un saprast to, kā lasīt, rakstīt, pārvietoties cilvēkiem ar redzes problēmām.
 
Projekta autors ir e-bibliotēka un, tas tika radīts, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs aizdomātos un spētu sajust to, kā cilvēki ar īpašām vajadzībām piekļūst informācijai, kā lasa, kā uztver pasauli un kā tehnoloģijas spēj to atvieglot.

Pasākuma rīkotāji atgādina, ka 31. martā Latvija pieņēma ANO konvenciju, kas skaidro cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesības. Konvencija paredz informācijas pieejamību ikvienam cilvēkam - vienu pilsētu, vienu pakalpojumu klāstu un vienu informācijas telpu visiem iedzīvotājiem.