Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnunamiem tiek 1,4 tonnas konfiscētu augļu un dārzeņu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vairākiem bērnunamiem nodevis 1,4 tonnas augļu un dārzeņu, kas konfiscēti pārbaudes laikā Rīgas centrāltirgū, portālu «Apollo» informēja VID.

Tematiskā pārbaude tirgū notika 12. maijā un 11 vietās no 23 VID inspektori konstatēja, ka tiek tirgoti augļi un dārzeņi bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, kā arī tirdzniecības vietās nav uzstādīts elektroniskais kases aparāts.

Uzzinot, ka pircējs ir VID inspektors, visos 11 gadījumos pārdevēji atstāja tirdzniecības vietu un neatgriezās, neuzrādot dokumentus, kas ir nepieciešami, lai veiktu tirdzniecību tirgus teritorijā. Rezultātā prece tika atzīta par bezsaimnieka mantu un pieņemti lēmumi administratīvā pārkāpuma lietā par augļu un dārzeņu konfiskāciju.

Kopumā VID no tirdzniecības vietām konfiscēja 698,6 kilogramus augļu un 670 kilogramus dārzeņu, tajā skaitā 63,8 kilogramus banānu, 55,6 kilogramus zemeņu, 6,3 kilogramus zaļo lociņu, 38,5 kilogramus gurķu, 63 kilogramus meloņu, 447,1 kilogramu tomātu, 53,2 kilogramus svaigo kāpostu, 22,9 kilogramus redīsu, 86 kilogramus zaļo salātu, 304,4 kilogramus apelsīnu, 28,3 kilogramus greipfrūtu, 24 kilogramus bumbieru, 91 kilogramus ābolu, 68,5 kilogramus citronu, 4 kilogramus ķiploku un 12 kilogramus baklažānu.

Tā kā augļi un dārzeņi ir ātri bojājošās prece, tā ir jārealizē īsā laika posmā. VID gadījumos, kad pārbaudēs ir konfiscēti augļi un dārzeņi, par kuriem PVD ir izsniedzis sertifikātu, ka tie atbilst Kopienas tirdzniecības standartiem, tos nodod Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centram tālākai piegādei  bērniem dažādos Latvijas bērnu namos.