Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID darbinieki tiek cauri tikai ar rājienu

Ja Ilmāram Poikānam jeb Neo apsūdzības uzrādītas pēc diviem krimināllikuma pantiem, kas draud pat ar brīvības atņemšanu, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki tikuši sveikā vien ar rājienu.

Laikraksts «Neatkarīgā» vēsta, ka saskaņā ar iekšējās izmeklēšanas rezultātiem, VID Informātikas pārvaldes Ekspluatācijas daļas Datu bāzu administrēšanas nodaļas galvenajam speciālistam izteikts rājiens par to, ka viņš nekvalitatīvi analizējis Log failus.

Savukārt VID Informātikas pārvaldes Ekspluatācijas daļas Datu bāzu administrēšanas nodaļas priekšnieks, VID Informātikas pārvaldes Ekspluatācijas daļas Sistēmu lietojumprogrammatūras uzturēšanas nodaļas galvenais speciālists un VID Informātikas pārvaldes Ekspluatācijas daļas priekšnieks nenodrošināja EDS kvalitatīvu administrēšanu, darbību, kvalitātes testēšanu, uzraudzību un analīzi, nepietiekami koordinēja pasākumus tās nodrošināšanai.

Savukārt vēl par trim VID Informātikas pārvaldes ierēdņiem disciplinārlietas izskatīšanas termiņš ir pagarināts uz četriem mēnešiem, līdz 2010. gada 9. jūlijam. Tas darīts, jo nepieciešami papildu paskaidrojumi. Iesniegtie paskaidrojumi satur liela apjoma informāciju, kas jāanalizē kopsakarā ar citiem disciplinārlietā esošajiem dokumentiem, ārējiem un iekšējiem normatīvajiem aktiem, un tāpēc nepieciešams izmeklēšanas pagarinājums

Tikmēr Poikānam uzrādītas apsūdzības pēc Krimināllikuma 145. panta par nelikumīgām darbībām ar fiziskas personas datiem. Par to pienākas sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām. Viņam inkriminētas arī nelikumīgas darbības ar automatizētas datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanas ierīcēm, ja tā rezultātā iestājušās smagas sekas. Par šo nodarījumu viņu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām.