Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pilotam pietrūka 5 sekunžu, lai glābtu Kačiņska lidmašīnu

Aprīlī pie Smoļenskas avarējušās Polijas prezidenta Leha Kačiņska un viņa oficiālās delegācijas lidmašīnas melnās kastes atšifrējumi liecina, ka pilotam pietrūcis vien piecu sekunžu, lai izglābtu lidaparātu no katastrofas.

Par to, atsaucoties uz Polijas laikrakstu «Dziennik Gazeta Prawna», vēsta «Newsru.com».

Spriežot pēc ierakstiem, ekipāžas komandieris Arkadiušs Protasjuks par vēlu sapratis, ka lidmašīna atrodas ļoti tuvu zemei. Bet kad to saprata, mēģināja laineri pārslēgt pacelšanās režīmā. Taču lainerim «Tu-154M», lai to pārslēgtu no nolaišanās režīma un pacelšanās režīmu, nepieciešamas 10 sekundes.

Krišanas brīdī laineris bija paspējis uzņemt tikai 60% no nepieciešamās jaudas, lai paceltos. Spriežot pēc tā, pilotam bija nepieciešamas piecas sekundes, lai izvairītos no sadursmes ar zemi.

Taču kad komandieris sapratis, ka sadursme ar zemi ir neizbēgama, viņš mēģinājis lidmašīnu nosēdināt «uz vēdera». Taču beigās kapteinis pieņēmis lēmumu ietriekties zemē ar lidmašīnas purngalu, lai tā neietriektos zemē kā skrūve, kas devis iespēju lidmašīnai, lai arī smagi, bet nosēsties, nevis ietriekties zemē.

Taču laineris ar spārnu aizskāris kokus, trešdaļu spārna nolaužot. Tad lidaparāts ar astes galu saskāries ar zemi un mētājis lidmašīnu ap savu asi. Tad nokrituši diznēji un lidmašīna aizdegusies.