Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā četros mēnešos jauni auto reģistrēti par 29,8% mazāk

Šī gada pirmajos četros mēnešos Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrētas 1148 jaunas vieglās automašīnas, kas ir par 29,8% mazāk nekā attiecīgā laika posmā pirms gada, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas (LPAA) valdes priekšsēdētājs Olafs Ozols.

Šī gada aprīlī Latvijā reģistrētas 327 vieglās automašīnas (neierēķinot tranzītu).

Tāpat Ozols norāda, ka četros mēnešos reģistrēti arī 187 jauni kravas auto.

Pēc četru mēnešu datiem, vadošās pozīcijas tirgū ieņem «Toyota», «Volkswagen», «Renault», «Peugeot» un «BMW».

Ozols stāsta, ka vairāku marku veiksmīgos rezultātus sekmējuši daži lieli pirkumi, ko veikuši uzņēmumi un valsts iestādes.

Tā, piemēram, SIA «Lattelecom» autoparka atjaunošana nodrošinājusi «Peugeot» iekļūšanu piecu vadošo auto marku vidū, jo telekomunikāciju uzņēmums aprīlī iegādājies «Peugeot Partner», «Citroen Berlingo» un «Hyundai i30» automobiļus, kopskaitā 56 vienības.

Savukārt «BMW» dīleri aizvadītajā mēnesī realizējuši būtisku pasūtījumu - 34 automašīnas «BMW 530d», kas tika izmantotas NATO samitā Igaunijā.

LPAA informē, ka pēc garāka pārtraukuma realizējies vērā ņemams komercauto pirkums, kas vieš cerību, ka drīzumā atdzīvosies arī jaunu komercauto tirgus, kas bija sarucis vēl vairāk nekā vieglo auto tirdzniecība.

Vienlaikus LPAA uzsver, ka ievērojamo daļu reģistrācijas datos joprojām ieņem tranzīts jeb automašīnas, kas īslaicīgi piereģistrētas Latvijā un tūlīt pēc tam izvestas no valsts. Lai gan tā sauktie tranzīta auto konkrētajā mēnesī no datiem tiek izņemti, ir grūti pilnībā uzskaitīt automašīnas, kas reģistrētas iepriekšējā mēnesī, bet jau nākamajā noņemtas no CSDD uzskaites.

Kā norāda LPAA prezidents Andris Kulbergs, vairāk nekā 40% jauno vieglo auto Latvijā vēl joprojām tiek eksportēti.