Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP rosinās pensionāriem pēc laulātā drauga nāves ļaut saņemt daļu no viņa pensijas

Tautas partijas (TP) Saeimas frakcija nākamnedēļ plāno iesniegt priekšlikumus grozījumiem likumā «Par valsts pensijām». Tie paredzēs iespēju pensionāram mantot daļu sava laulātā drauga pensijas, portālam «Apollo» pavēstīja TP Saeimas frakcijas konsultante Sarmīte Kolāte.

Šķēle uzskata, ka «valdībai ir nevis jādomā, kā slēptā veidā, atņemot piemaksas, samazināt pensijas, bet jāmeklē iespējas, lai uzlabotu pensionāru situāciju». TP līderis uzskata, ka viens no risinājumiem ir noteikt, ka pensionāri var mantot daļu no laulātā pensijas.

Statistikas dati liecina par mazāku pensijas apmēru sievietēm nekā vīriešiem. Tas skaidrojams ar to, ka ģimenē sievietes ir tās, kuras rūpējas par bērniem un līdz ar to viņām ir mazāks darba stāžs un mazākas sociālās iemaksas, norāda TP.

Pārdzīvojušam laulātam pie vecuma pensijas kapitāla papildus aprēķinās pusi no laulātā fondētās pensijas kapitāla, kas uzkrāts atbilstoši Valsts fondēto pensiju likumam, paredzēs likuma grozījumi.