Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Poikānam Salaspilī pieder 183 434 latus vērts īpašums

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas datu noplūdes lietā aizturētajam Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētniekam Ilmāram Poikānam, kas plašākai sabiedrībai pazīstams arī kā Neo, Salaspils novada Salaspils pagastā pieder 183 434 latus vērts nekustamais īpašums 2110 kvadrātmetru platībā, liecina Rīgas rajona zemesgrāmatu nodaļas informācija.

Kā liecina informācija zemesgrāmatā, kredītu Poikānam izsniegusi AS «Hansabanka», nodrošinot hipotēkas aizdevumu 131 024 latu apmērā. Tāpat 2009.gada 23.decembrī izsniegts akts par ģimenes mājas un saimniecības ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Poikāna kaimiņiene Rita, balto divstāvu māju Ilmārs uzcēlis pēdējā gada laikā. Tur viņš dzīvojot kopā ar ģimeni. «Viņš vienmēr ir te, vienmēr ar bērniem un sievu,» sacīja kaimiņiene. Viņa piebilda, ka Poikāna mašīnu pie mājas redzējusi arī vakar. «Vienmēr viņš ir laipns, ar kaimiņiem kontaktējas, problēmu nekad nav bijis,» zināja teikt Rita.

Poikāna paša šodien nebija mājās, taču aģentūrai LETA izdevās sastapt viņa sievu. Dzīvesbiedre kategoriski atteicās no jebkādiem komentāriem, uzsverot, ka visus jautājumus par Neo lietu varēs uzdot viņas vīram pirmdien gaidāmajā preses konferencē. Publiski izskanējušo informāciju par to, ka Poikāna un Latvijas Televīzijas žurnālistes Ilzes Naglas attiecības bijušas kā civilvīram ar civilsievu, Poikāna sieva nosauca par absolūtām muļķībām. Tāpat šo informāciju komentēja arī Poikāna māte.

Kā ziņots, Poikāns izmeklētājiem atzinies, ka ir tā pati persona, kura sabiedrībā plašāk pazīstama ar segvārdu Neo, noskaidroja aģentūra LETA.

Policijas sāktajā kriminālprocesā Poikānu aizstāvēs bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks zvērināts advokāts Aleksejs Loskutovs.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Loskutovs, Poikāns atzīst savas faktiskās darbības saistībā ar datu iegūšanu, bet viņš uzsver, ka tas, vai šīs darbības bijušas prettiesiskas, vēl ir diskutējams jautājums.

Poikāns sadarbojoties ar izmeklētājiem. VID rīcībā esošos datus viņš ieguvis, jo uzskatījis, ka sabiedrībai ir tiesības zināt, kāds atalgojums krīzes apstākļos tiek maksāts valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem, pastāstīja Loskutovs.

Datu noplūdes kriminālprocesa izmeklēšanas laikā veiktas dažādas kratīšanas aptuveni sešās vietās, tostarp izņemts arī Poikāna dators. Poikāna māte Velta Poikāne aģentūrai LETA atklāja, ka kratīšana veikta arī viņas mājā Ķengaragā, kur izņemts ģimenes dators. Šis dators gan nekādā veidā neesot saistīts ar dēlu.

Poikāna māte arī neesot zinājusi, ka viņas dēls ir tas pats Neo.