Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalniete: nepieciešama valsts «restartēšana»

Partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) valdes locekle un EP deputāte Sandra Kalniete savā runā PS kongresā lielu uzmanību pievērsa jautājumam par Latvijas politiskās sistēmas reformu. Tāpat Kalniete aicināja meklēt politisko izlīgumu starp partijām, kuras iestājas par nacionālā valstiskuma pamatvērtību neaizskaramību un integrāciju Eiropas Savienībā un NATO.

Kalniete uzskata, ka tas ir veids, kā panākt valsts «restartēšanu» pēc 20 atjaunotās neatkarības gadiem, kas diemžēl noslēgušies ar kritisku pilsoņu neuzticību varai, portālam «Apollo» pavēstīja PS preses pārstāve Dace Balode.

«Latvijai ir nepieciešama politiska stabilitāte. Tas nozīmē - spēcīgas, stabilas un ilgstošas valdības. Tas nozīmē lielākas partijas un apvienības, skaidrākas koalīcijas.

Tāpēc mums ir jāvienojas ar saviem konkurentiem, ka pēc Saeimas vēlēšanām valdību veidos Saeimas lielākās frakcijas premjera kandidāts. Tam ir jākļūst par principu, ko visi politiskie spēki respektē. Tas veicinātu lielu politisko apvienību un ilgtermiņa valdības koalīciju veidošanos. Tas atbrīvotu mūsu premjerus no nepārtrauktiem demisijas riskiem un ļautu ātrāk un noteiktāk pieņemt lēmumus,» teica Kalniete.

Kalniete arī formulēja «Pilsoniskās savienības» pamatprincipus, kuriem jābūt pamatā sadarbībai ar citām partijām. Tie ir: 1.Nacionāla valsts: valsts valodas, pilsonības, izglītības un nacionālā valstiskuma pamatvērtību neaizskaramība. 2. Sociālā atbildība un sociālais taisnīgums, tai skaitā nodokļu politikā - bagāto solidaritāte ar trūcīgajiem. 3. Arvien ciešāka integrācija Eiropas Savienībā un NATO, tai skaitā pievienošanās eiro zonai un NATO infrastruktūras izvietošana Latvijā. 4. Lielās naudas un politiskā procesa tālāka, radikāla nodalīšana un citas politiskās sistēmas reformas